Звіт про роботу міської спостережної комісії виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради за 1 півріччя 2022 року


04.08.2022 10:35 179

Спостережна комісія Білгород-Дністровської міської ради (далі – спостережна комісія) організовує свою роботу відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах», Положення про міську спостережну комісію, затвердженого рішення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради від 18.09.2020 № 342 «Про затвердження Положення , складу та бланку міської спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради» та інші законодавчі акти.

Склад міської спостережної комісії затверджено рішенням виконкому від 18.09.2020 № 342 «Про затвердження Положення , складу та бланку міської спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради».

Відповідно до законодавства основними завданнями спостережної комісії є:

- організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

- сприяння органам і установам виконання покарань у виправлені і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх дотримання, залучення органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;

- організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарань, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

- надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Для активізації діяльності спостережна комісія проводить відповідну роботу, а саме: співпрацює з громадськими організаціями та Білгород-Дністровським РВ ДУ «Центр пробації» філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області щодо соціальної реабілітації осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання; по мірі необхідності члени комісії проводять особисті прийоми осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання з метою сприяння їм у вирішенні найважливіших соціальних проблем, а саме реєстрація за місцем проживання, допомога у працевлаштуванні, виховання.

Спостережна комісія надає допомогу у проведені соціально-виховної роботи із засудженими, організації їх загальноосвітнього та професійно-технічного навчання (за потребою) ; залучає громадські організації до участі в її роботі.

Протягом звітного періоду міська спостережна комісія виконавчого комітету співпрацювала з Білгород-Дністровським міськрайонним центром зайнятості, Білгород-Дністровським центром соціальних служб.

Спостережною комісією опрацьовувалися документи та проводилася індивідуально-профілактична робота з засудженими до покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Протягом 1 півріччя 2022 року було проведено 6 засідань, розглянуто та вирішено ряд питань, що відносяться до компетенції міської спостережної комісії.

Білгород-Дністровським центром соціальних служб систематично подається інформація та списки осіб, засудженими до покарання, не пов’язаного з позбавлення волі. Щомісячно на засіданнях комісії опрацьовувалася дана інформація.

За 1 півріччя 2022 року до спостережної комісії надійшло 4 повідомлення стосовно звільнених осіб від Білгород-Дністровського РВ ДУ «Центр пробації» філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області.

Спостережна комісія активно співпрацює з Білгород-Дністровським центром соціальних служб з питань здійснення соціального патронажу над особами, засудженими до покарання, не пов’язаного з позбавлення волі, надаючи їм консультативну, інформативну, гуманітарну допомогу.

Міська спостережна комісія і у подальшому буде продовжувати роботу щодо організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених осіб, своєчасного обліку звільнених осіб, у тому числі звільнених умовно-достроково.

Секретар міської спостережної комісії Андрій ВЛАСЕНКО
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік