Затверджено новий Порядок направлення органами фіскальної служби податкових вимог платникам податків


09.10.2017 12:29 162

Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30.06.2017 №610 (далі - Порядок).

Цей Порядок розроблений відповідно до статей 59 та 60 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) і визначає механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог контролюючими органами.

Податкова вимога формується у разі, якщо платник податків не сплатив у встановлені ПКУ строки суму:

- узгодженого грошового зобов'язання;

- непогашеної пені.

Якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, податкова вимога не надсилається (не вручається).

Податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів та надсилаються (вручаються) платникам податків у письмовій та/або електронній формі.

На вимогу платника податків, який отримав податкову вимогу в електронній формі, контролюючий орган надає такому платнику податків відповідну податкову вимогу у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту (в письмовій або електронній формі) платника податків.

Податкова вимога вважається відкликаною:

- у день, протягом якого відбулося самостійне погашення суми податкового боргу платником податків або органом стягнення у повному обсязі;

- з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування податкової вимоги;

- з дня надходження до платника податків податкової вимоги, яка містить зменшену контролюючим органом або за рішенням суду, що набрало законної сили, суму податкового боргу, визначену в раніше направленій податковій вимозі;

- у день набрання законної сили рішенням суду, яким скасовано суму податкового боргу, визначену у податковій вимозі.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік