30 березня 2017 року на базі ЗОШ №4 відбулося засідання ММО шкільних бібліотекарів Білгорода-Дністровського. В рамках засідання пройшов семінар на тему: «Формування національної свідомості учнів засобами бібліотечної роботи». ЗОШ № 4 була вибрана для проведення цього засідання не випадково. Ця школа вже декілька років впроваджує програму козацько-лицарського виховання. На засідання були запрошені вчитель фізичної культури ЗОШ №4 Шинкаренко Юлія Іванівна, яка є заступником голови жіночої громади «Козацька берегиня», сотником українського козацтва, отаман Білгород-Дністровського козацького військового коша полковник українського козацтва Горлачов Святослав Петрович, голова жіночої громади «Козацька берегиня» осавул українського козацтва Горлачова Лариса Яківна.
Шинкаренко Ю.І. розповіла про виховання учнів школи у козацько-лицарському дусі, як це сприймається самими школярами. Діти дуже активно беруть участь в різноманітних заходах, дізнаються про історію козацтва в цілому і історію Білгород-Дністровського козацтва, кращі з них мають честь бути посвяченими в козачата (молодші школярі віком 7-10 років), джури (школярі віком 11-15 років), в молоді козаки (школярі старших класів). Дівчатка посвячуються у лелі та берегині. У школі є вибраний гетьман шкільного козацтва. Це сприяє вихованню у дітей духовних та патріотичних цінностей, любові до України, міста, в якому народилися і живуть.
Шкільна бібліотека не стоїть осторонь в питанні патріотичного виховання. Запрошені гості та шкільні бібліотекарі з цікавістю слухали завідувача бібліотеки ЗОШ № 4 Плакущенко Т.П., яка разом з колегою Сушковою І.О. підготувала презентацію про роботу своєї бібліотеки в патріотичному напрямку, а це: різноманітні заходи, виховні години, виставки, краєзнавча робота в напрямку виховання громадянина-патріота. Про подвиги нинішніх героїв (воїнів ЗСУ, добровольців, волонтерів) ще не написали великих книг, про них можна дізнатись із сторінок періодичної преси, Інтернету. Бібліотекарі по крупинах збирають матеріали про цих людей. Всі найсвіжіші матеріали розміщують на тематичних поличках, книжкових виставках, включають в інформаційні повідомлення, завантажені з мережі Інтернет, рекомендаційних списках літератури для різнобічного інформування вчителів та учнів.