Засідання міського методичного об'єднання шкільних бібліотекарів загальноосвітніх закладів Білгорода-Дністровського


28.11.2014 13:44 492

27 листопада 2014 року в загальноосвітній школі №5 відбулось засідання ММО шкільних бібліотекарів загальноосвітніх закладів Білгорода-Дністровського на тему: «Екологоорієнтована діяльність шкільних бібліотек». В рамках засідання відбувся семінар «Екологічне виховання: форми і методи бібліотечної роботи».

Сьогодні людство вже усвідомило небезпеку, яку несе із собою нехтування екологічними принципами. Щоб залучити дітей до природоохоронних заходів, треба спочатку, щоб вони відчули свою особисту причетність до вирішення екологічних проблем і відповідальність за найближче оточення, відчули потребу змінити ситуацію на краще. Виховання любові до природи та шанобливого ставлення до неї – одне із завдань освіти.

Оскільки шкільні роки – найактивніший період формування ставлення до навколишнього світу, то саме школа, а разом із нею шкільна бібліотека повинні повсякденно виховувати в учнів національне гуманне ставлення до природи, розвивати екологічне мислення та свідомість.

У процесі екологічної роботи в учнів – читачів бібліотеки, формуються вміння і навички прийняття правильних рішень щодо екології, бережливе ставлення до природи, розуміння її величі в повсякденному житті. У вихованні екологічної культури можна виділити три етапи:

1. формування вміння бачити й розуміти красу навколишнього світу;

2. формування потреби охороняти і збагачувати природу;

3. виховання в дітей під час спілкування з природою кращих людських якостей.

Є чимало форм і методів виховання екологічної свідомості учнів різного віку. Відповідно до навчальної програми бібліотекарі оформлюють тематичні полички, добирають матеріали до рефератів, сценаріїв, разом із вчителями організовують екскурсії в природу, де діти вивчають флору і фауну рідного краю. Аби розповісти дітям про екологію рідного краю, бібліотекарі організовують традиційні і віртуальні подорожі («Стежками рідного краю», «Дива землі моєї», «Парки – перлина нашого міста», «Туристична мекка Одещини», проводять ігри та вікторини екологічного спрямування (гра-мандрівка «Одеський Куяльник», «Українська Венеція»).

Свої пізнання учні закріплюють на творчих акціях шкільної бібліотеки з питань екології. Так, в ЗОШ №5, на базі якої проходило засідання (завідувач шкільної бібліотеки Ворона Г.О.), перед слухачами виступила шкільна екологічна агітбригада «Кристал». Лейтмотив виступу агітбригади – молодь обирає чисте довкілля, захищає і береже природу, хоче бачити своє місто охайним, зеленим, квітучим.

Своїм досвідом роботи на екологічну тематику поділилась завідувач бібліотеки ЗОШ №8 Герман Н.М. У бібліотеці учні отримують інформацію на будь-яку тему з екології, для цього їм на допомогу приходять довідкові видання, література про охорону природи, виставки тощо.

Завідувач бібліотеки Чимбру О.О. та шкільний бібліотекар Пашута І.І. ЗОШ №3 продемонстрували календар «Екологічні дати року», який користується великим попитом серед учнів та вчителів їхньої школи.

Використовуючи різні форми та методи бібліотечної роботи, шкільні бібліотекарі ЗНЗ міста намагаються допомогти юним читачам усвідомити себе частинкою Землі, спонукають до роздумів над екологічними проблемами, намагаються пробудити в них небайдуже ставлення до навколишньої природи, долучити їх до читання літератури з екологічної тематики.













Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік