29 жовтня 2015 року в методичному кабінеті відділу освіти відбулось засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури на тему «Формула портрета. Портрет як жанр. Види портретів».
В роботі засідання взяли участь вчителі образотворчого мистецтва та художньої культури ЗНЗ міста, методист ММК відділу освіти Кулдикіна Т.С. Керівник ММО вчителів ОТМ та художньої культури вчитель НВК «ЗОШ – ліцей» Калашнікова І. М. наголосила, що мета цього засідання – виявити актуальний досвід вчителів і визначити шляхи його використання.
Із інформацією на задану тему виступила вчитель НВК «ЗОШ – гімназія» Протуренко Н.А. та розкрила особливості жанру портрету – одного із найцікавіших, найдавніших і найзагадковіших жанрів, про перші спроби зобразити людське обличчя, про найкращих художників різних часів у цьому жанрі.
Вчителі активно включилися в обговорення заданої теми, поділилися методами і формами своєї роботи. На таких уроках дітям дають уявлення про портретний жанр, порівнюють літературний і художній портрети, пояснюють основні пропорції обличчя, розвивають навички роботи з графічними матеріалами, спостережливість, виховують любов до прекрасного, повагу й толерантність до проявів людської особистості.
З упровадженням компетентнісного підходу до змісту та організації художньо-естетичного процесу у школах підвищується увага до питань творчого розвитку дітей, де головним завданням є розвиток їхніх творчих здібностей засобами мистецтва. Творча компетентність є тим засобом, що допомагає дитині відтворювати свої почуття, думки, фантазії у самостійній творчій діяльності, що приводить до вищого прояву творчої самореалізації дитини – креативу.
Проблемним для вчителів ОТМ залишається питання обладнання кабінетів, необхідних матеріалів, що дало б змогу проводити уроки образотворчого мистецтва на сучасному рівні.