Життя повне несподіванок і в зв’язку з цим доволі цікавою буде тема щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів та своєчасної сплати внесків до Пенсійного фонду.
Відповідно до чинного законодавства право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати страхових та єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами й організаціями. Розмір пенсії залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески в Пенсійний фонд України. В страховий стаж для обчислення розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця і у повному обсязі сплачені страхові внески в Пенсійний фонд у сумі не менше мінімального страхового внеску, обчисленого з мінімальної заробітної плати. (До відома: мінімальний страховий внесок становить з 1 січня 2015 року - 422 грн. 65 коп).
Та не завжди суми заробітної плати, які в ході приватної бесіди ви обговорюєте зі своїм керівником при прийомі на роботу або отримуєте «на руки», співпадають зі звітами, котрі ваша бухгалтерія надає до органу Пенсійного фонду. Справа в тому, що тільки при отриманні офіційно оформленої заробітної плати не менше законодавчовстановленного мінімального розміру та сплаті страхувальником внесків до Пенсійного фонду вам буде зараховано стаж за цілий місяць. Погоджуючись на оплату 0,5 ставки мінімальної заробітної плати, ви зменшуєте свій стаж рівно на половину, а повністю отримуючи заробітну плату в «конверті», зовсім позбавляєте себе страхового стажу.
Парадокс нашого життя полягає в тому, що нерідко за межею бідності і соціальної незахищеності виявляється навіть працююча людина. Чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують своїх найманих робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їхньої роботи. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку мова йде про «тіньові» заробітки, з яких не збираються податки і не робляться відрахування в Пенсійний фонд. В результаті, погодившись на одержання зарплати в «конвертах», багато людей не задумуються, що свідомо обкрадають самі себе.
Своєчасна й в повному обсязі сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.
Шановні громадяни, задумайтеся над своїм майбутнім, для того, щоб уникнути несподіваних ситуацій при оформленні пенсії у майбутньому необхідно про це подбати сьогодні, тому ще раз доводимо до відома осіб, яким не байдуже їхнє соціальне забезпечення при виході на пенсію. Для того, щоб Вам було зараховано повний місяць до загального страхового стажу необхідно при працевлаштуванні погоджуватись на заробітну плату не менше мінімальної встановленої законодавством, на сьогоднішній день це 1218 грн. з якої в обов’язковому порядку повинен бути сплачений єдиний соціальний внесок. Тільки у випадку виконання даної умови та при своєчасній сплаті внесків до бюджету Пенсійного фонду України до загального страхового стажу при обчисленні пенсії буде зараховано повний місяць роботи.
Також повідомляємо, що при бажані всі застраховані особи мають можливість перевірити з якої заробітної плати роботодавець офіційно перераховує внески до Пенсійного фонду. Для цього необхідно звернутися в відділ по зверненню громадян управління Пенсійного фонду України в м. Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі (при наявності паспорту) за адресою: м. Білгород-Дністровський вул. Кірова,28 (приміщення ВАТ «Ощадбанку» І поверх). Телефон для довідок: 60553, 35670.
Начальник відділу надходження,
прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб
управління Пенсійного фонду України
в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі
Марунченко Л.Д.