Приблизно о 1:23:50 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку частково обвалилася, у різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися. Суміш з розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося шляхом мобілізації пожежників, військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків аварії.
Якубський Олександр Григорович, житель Білгорода-Дністровського, виконуючи присягу на вірність народу України, брав активну участь в ліквідації наслідків подій в зоні Чорнобльської АЕС. В бібліотеці ім. О. Пушкіна відбулася година пам'яті «Зона особливої уваги», на яку запросили Олександра Григоровича і студентів економіко-правового коледжу. В ході заходу бібліотекарі Я. Гирбя та О. Девятка розповіли про дату 26 квітня 1986 року в житті народу України та провели Інтернет-екскурс «Небезпечна зона», який продемонстрував документальні матеріали та кадри катастрофи. О.Г. Якубський розповів всім присутнім на заході, як не шкодуючи своїх сил та ризикуючи життям, допомагав в ліквідації наслідків аварії та евакуації населення із радіаційної зони. Студенти уважно слухали гостя, а наприкінці заходу мали можливість поспілкуватися з Олександром Григоровичем особисто. Всі відвідувачі бібліотеки ознайомилися виставкою-панорамою «Чорнобиль - дзвін пам’яті».
Також пам'ять про трагічну подію на Чорнобльської АЕС в бібліотеках КУ «Білгород-Дністровська бібліотечна система» відзначено наступними заходами: В ЦМБ ім. М. Горького пройшов екологічний репортаж «Чорнобиль: живий плач мертвої зони»; в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва створено буктрейлер «Діти Чорнобиля», який можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=DZRJybhCyNs&t=462s та оформлена виставка – спомин «Чи знаєш ти, світе, як гірко ридає полин»; в бібліотеці ім. Лесі Українки – година-пам'ять «Полин – сльозою омивається душа»; в бібліотеці ім. М. Кропивницького - книжкова виставка «Мужність і біль Чорнобиля».
Дзвони Чорнобиля і сьогодні відлунюють гіркими спогадами, спустошеними землями, невиліковними хворобами. Хай Чорнобиль ніколи не повториться!