Міжнародний знак «Блакитний щит» використовується у світі для позначення пам'яток культурної спадщини. Його форму визначено Гаазькою конвенцією 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Цей знак сигналізує про те, що об'єкт, на якому він розташований, є пам'яткою і не може бути об'єктом збройної агресії.
Враховуючи, що Україна є стороною Гаазької конвенції, з метою захисту та збереження об'єктів культурної спадщини ініціативу розміщення знаків «Блакитний щит» було підтримано керівними органами ЮНЕСКО.
Емблеми виготовлені та надані місту Білгороду-Дністровському громадською організацією «Museum for Change» за підтримки міжнародної організації ЮНЕСКО.
Процес встановлення знаків «Блакитний щит» на пам’ятках, що увійшли до переліку, погодженого органом охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної (військової) адміністрації, відбувся за сприяння Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста і відділу культури Білгород-Дністровської міської ради.
Зокрема, емблема «Блакитний щит» встановлена на пам’ятках місцевого значення: Особняк Суфлері, Особняк Когана, Особняк інженера Гармсена, особняк інженера Орбана, Особняк Дмитрієвих, Особняк Кравченка, Будівля земської управи, Будівля чоловічої гімназії, особняк Феміліді тощо.