Як увільнити від роботи працівника, що захворів посеред робочого дня


10.02.2020 10:46 1934

Трапляється, що хвороба, наприклад, грип, ГРВІ, застає зненацька в робочій час. Зволікання загрожує ускладненнями.

ЗАПИТАННЯ

Як увільнити від роботи працівника, що захворів посеред робочого дня

ВІДПОВІДЬ

Правильне рішення – відпустити працівника додому. Працювати хворому - не трудовий подвиг, а безвідповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я колег. Зволікання з лікуванням загрожує ускладненням та уповільнює одужання. Щоб запобігти поширенню грипу, ГРВІ і тривалій відсутності працівників необхідно унеможливити появу хворих на роботі. Відсутність хворого в колективі убезпечить від інфікування інших працівників.

Але задля власної безпеки роботодавцеві необхідне оформити відсутність такого працівника.

Усна домовленість щоб хворий працівник у робочий час пішов додому лікуватися – не найліпший варіант. Погіршення самопочуття хворого працівника може привести до нещасного випадку, який може бути визнаним таким, що пов’язаний із виробництвом. Далі – розслідування нещасного випадку, компенсація його наслідків та т.і.

Хворому працівнику слід написати заяву з проханням відпустити додому до закінчення робочого дня через погане самопочуття.

За резолюцією роботодавця видається наказ про встановлення працівнику неповного робочого часу на один день.

Відсутність на роботі фіксується у табелі обліку використання робочого часу.

Час, коли працівник був відсутній на роботі, не оплачується. Заробітна плата нараховується за фактичну кількість відпрацьованих годин.

Щоби працівники не видавали собі за героїв, не працювали хворими, що може призвести до поширення інфекційних хвороб серед здорових колег - доцільно регламентувати порядок дій працівника, коли він занедужав на роботі і треба додому, - в локальному нормативному акті. Це можуть бути правила внутрішнього трудового розпорядку.

Встановлення зобов’язань працівника повідомляти керівників про хворобу в ПВТР дозволить: запобігти поширенню захворювань в трудовому колективі, зберегти робочий час на з’ясування причин відсутності когось із колег на роботі.

Ст.інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області І.Б.Сорокін

04840-6-25-52

0973741562
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік