Бібліотекарі та користувачі долучилися до всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності – 2022. Він транслювався онлайн об 11:00. Авторка тексту - українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, читала в прямому етері акторка Ада Роговцева.
9 листопада - День української писемності та мови, яке обов’язково відзначають в бібліотеках. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Про це розповідали відвідувачам в Публічній бібліотеці під час історичного огляду «О, мово рідна! Слово рідне!». У відділі обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки для маленьких користувачів відбулася цікава мовна мозаїка «Найдорожче добро в кожного народу – це його мова», а для студентської аудиторії пройшов мовознавчий турнір «До рідного слова торкаюсь душею».
Українська мова крокувала тернистим шляхом становлення й розвитку. Чорними літерами викарбувалися на скрижалях її історії грізний наступ сталінської доби, Голодомор, біль закатованих «шістдесятників». Однак наша мова зуміла вистояти і далі розвиватися завдяки багатьом сподвижникам і патріотам різних поколінь. Саме про них розповіли в бібліотеці-філії ім. О. Пушкіна під час літературного альманаху «Рідна мова чиста, як роса».