Вишивання – це давнє заняття людей в Україні, йому більше тисячі років. Люди вишивали чарівні рушники, які дарували своїм дітям у далеку і щасливу дорогу, також на барвистих вишитих рушниках в Україні підносять дорогим гостям хліб, а найкращим оберегом стала вишита сорочка. Вважається, що вона захищає не тільки тіло від хвороб, але й душу від злих духів. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії, щоб йшли сини у складну дорогу життя з маминим благословенням сміливими і сильними, мужніми і відважними, справжніми українцями.
Свято вишиванки - відносно нове народне свято, покликане сприяти єдність і культурне відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.
Першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом, став Іван Франко, він носив її під піджак із сучасним вбранням. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
Всесвітній день української Вишиванки в бібліотеках міста відсвяткували різноманітними заходами. Спеціалістами бібліотеки ім. Л. Українки підготовлено радіоогляд «Символ української душі, або її величність Вишиванка». Виставку-квілт «А над світом українським вишиванка цвіте» оформлено в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького. Арт-година «Українські вишиванки наче райдуги світанки» пройшла в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва. А в бібліотеці ім. О. Пушкіна відбулася акція «Бережи українське – носи вишиванку !».