Включайся в бюджет громади!


04.06.2024 14:13 50

Хочеш дізнатися більше про те, як наповнюється, як витрачається бюджет твоєї громади і як ти можеш вплинути на те, аби покращити ці процеси? Тоді дізнавайся найцікавіше про бюджетний процес уже зараз!

Цього року Білгород-Дністровська громада бере участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» https://www.facebook.com/ProbudgetUA за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» https://www.facebook.com/USAIDhoverla. Нині у громаді проводиться інформаційно-просвітницька кампанія #включайся_в_бюджет_громади, в межах якої всі жителі можуть дізнатися більше про бюджет громади та як долучитися до надання пропозицій до бюджету-2025.

Ми підготували серію інформаційних матеріалів про те, як ефективно включатися в бюджетний процес та просувати свої ідеї для втілення у громаді. А почнемо з інструментів партисипації, аби розуміти, про що, власне, буде йтися в наступних публікаціях.

Отже, що таке інструменти партисипації?

Залучення громадян, жителів територіальних громад до ухвалення рішень називається партисипація. Цей термін (від англ. participate – «брати участь») означає участь, залучення громади, учасницьке прийняття рішень, учасницьке управління. Жителі громад мають бути зацікавлені брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення якості життя, та долучатися до вирішення питань, що становлять суспільний інтерес.

Є два види участі: громадська (Civic Engagement) та публічна (Public Participation).

Громадська участь (громадянська, горизонтальна) – самоорганізація членів певної громади для спільного прийняття рішень та вирішення конкретних проблем.

Публічна партисипація (вертикальна) – участь жителів у формуванні та реалізації державної або місцевої політики; взаємодія громадян з місцевими, регіональними та центральними органами влади.

Інструменти партисипації – це практичні, прикладні речі, за допомогою яких можна і потрібно робити життя у громадах комфортнішим, зручнішим та продуктивнішим, використовуючи діалог між владою і представниками громади. Основи таких інструментів закріплені в законах України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про звернення громадян», особливості застосування – у межах конкретної громади: у Статуті або ухвалених для конкретної громади деталізованих положеннях. У Статуті громади мають бути ретельно прописані механізми громадської участі, передбачені чинним законодавством.

У наступних публікаціях ми розповімо детально про 10 найкращих інструментів партисипації, тож стеж за нашими постами з хештегом #включайся_в_бюджет_громади!

Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік