Виправляємо помилки у звіті з ЄСВ


09.04.2015 07:28 337

У разі допущення помилок при заповненні таблиці 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, які виявлені після закінчення терміну подання звітності, страхувальнику необхідно в наступному звітному періоді, відобразити суми заробітної плати або доходу, як самостійно донараховані або зменшені враховуючи код типу нарахувань.

Варто нагадати, що відповідно до п. 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до вищезгаданого Порядку.  

Графа 10 ”Код типу нарахувань” заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12. Коди типу нарахувань 2 – 9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.

Якщо платником самостійно донараховано або зменшено суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 – 3. Якщо ж платником самостійно донараховано або зменшено суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року, на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6 – 7.

На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються база нарахування ЄСВ та розміри ставок ЄСВ, а також якщо нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - середня заробітна плата за вимушений прогул.

Разом з цим, зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускаються.

Якщо помилка допущена у реквізитах про страхувальника або в персональних даних про застрахованих осіб - виправити її можна , подавши додаткові та (або) скасовують звітні форми за відповідний період ( за той , в якому допущена помилка).

Якщо помилка допущена в сума нарахованого доходу , який обкладається ЄСВ – її виправляють тільки у звіті за поточний звітний період .

Заступник начальника відділу 
надходження, прогнозування платежів
 
та обліку застрахованих осіб

Пташенчук Ю.П.








Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік