28 травня 2015 року у бібліотеці Білгород-Дністровського НВК «ЗОШ - гімназія» відбулась нарада шкільних бібліотекарів міста на тему: «Виховання громадянина-патріота у практиці роботи шкільної бібліотеки».
Навчання та виховання громадянина – тема актуальна. Школа є фундаментом для формування громадянської спрямованості особистості. Одним із головних завдань школи є виховання патріотизму, любові до свого народу, до України. До цієї важливої місії долучаються шкільні бібліотекарі. Своїм досвідом у цьому напрямку роботи шкільної бібліотеки поділились всі присутні на нараді. Переосмислюючи свою роль у даному процесі, бібліотекарі ЗНЗ міста націлюють свою діяльність на створення сприятливих умов для становлення читача-громадянина з високими моральними якостями. Це завдання вони вирішують як традиційними бібліотечними формами, так і використовуючи сучасні інформаційні технології. У творчому тандемі з педагогами бібліотекарі намагаються донести до серця і розуму дитини, що патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини.
Виконуючи свою основну функцію, бібліотекарі навчальних закладів міста працюють над створенням ефективної системи інформаційно-методичного забезпечення освітнього простору, спрямованого на формування громадянськості, виховання патріотизму молодого покоління: розгортаються тематичні книжково-ілюстративні виставки, готуються інформаційні вісники, створюються картотеки, готуються анотовані списки рекомендованої літератури, бібліотекарі ініціюють голосні читання, обговорення книг, написання міні-творів-роздумів «Що значить бути патріотом?», «Моя мала Батьківщина» та ін., проведення вікторин тощо. Увійшли в практику роботи бібліотекарів ЗНЗ уроки доброти і людяності, уроки відкритих думок.
Важливим підґрунтям виховання патріотичних почуттів є плекання любові до рідного краю, його природи та людей. Влаштовуються тематичні книжкові виставки, фотовиставки, виставки-вікторини «Чи знаєш ти своє місто?», «Славетні земляки нашого краю», «Мальовниче місто» тощо. Вони доповнюються рефератами учнів, уривками з творів, поетичними рядками юних поетів школи. Важливим аспектом у вихованні патріотизму є популяризація літературного надбання письменників рідного краю. Бібліотекарі широко популяризують літературний потенціал свого краю, організовують творчі зустрічі з письменниками –земляками.
Всі присутні на нараді вирішили активізувати виховну роботу з учнями, готувати інформаційну та науково-популярну літературу для користувачів бібліотеки з питань патріотичного виховання, здійснювати заходи щодо розширення бази історичних документів, довідкових матеріалів про здобутки України, книг патріотичної спрямованості, створювати постійно діючі рубрики, що популяризують українську історію, мову та культуру, організовувати фотовиставки, залучати дітей та батьків до відзначення свят народного календаря.