Білгород-Дністровське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-ІV з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.
Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” становить 3200 грн.
Приклад обчислення мінімального страхового внеску: 3200 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р.)х22% (розмір єдиного внеску, визначений в законодавстві з 01.05.2016 р.) = 704 грн.
Страховий стаж вираховують в місяцях, той місяць (або місяці), за які не сплачені внески до Пенсійного фонду, не враховують до страхового стажу. Людина, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.
Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Для цього потрібно одного разу звернутись до Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (м. Білгород-Дністровський вул. Єврейська, 28, приміщення Ощадбанку, І поверх) Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).
Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатись наступними електронними послугами:
- отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку (форму ОК-5). Інформація оновлюється щомісяця із звітів, що надаються до органів Державної фіскальної служби.
- здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);
- отримувати відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;
- подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);
- подавати скарги до органів Пенсійного фонду;
- подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;
- подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);
- записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.
Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом!
Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена.
Усі послуги веб-порталу є безкоштовними
Начальник відділу адміністрування, супроводження
інформаційних систем , електронних реєстрів
та захисту інформації
Л.Д. Марунченко