Білгород-Дністровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області повідомляє, щодо матеріального забезпечення застрахованих осіб з тимчасової втрати працездатності, так як найчастіше зустрічаються загальні захворювання до яких належать і ГРВІ (гостра респіраторно-вірусна інфекція). Це викликає певну стурбованість та занепокоєння, оскільки будь-яке захворювання може дати ускладнення, призвести до серйозних наслідків для здоров’я.
Тим більше, в час, коли окрім ГРВІ світом шириться коронавірус, варто подбати про власну безпеку.
Звести до мінімуму ризик захворіти або зменшити вплив хвороби на організм, знизити її розповсюдження можна, виконуючи певні настанови.
Небезпечним з респіраторно-вірусних інфекцій для людини є грип- гостра інфекційна хвороба з періодичним епідемічним поширенням, яка спричиняється кількома типами вірусів (А,В,С) і характеризується ураженням дихальних шляхів з вираженою інтоксикацією та гарячкою.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
- Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
- Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним.
- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
- Мити часто руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких час від часу торкаються руками. Руки протягом дня контактують з предметами, на поверхні яких кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук хворих на грип людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції.
Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:
- Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку.
- Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, триматися на відстані 2 метри від хворої людини.
- Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.
Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є щорічна вакцинація.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти здоров’я Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
Білгород-Дністровське відділення управління ВД ФССУ в Одеській області