В Білгороді-Дністровському вирішується питання контролю чисельності безпритульних тварин


28.07.2020 16:08 544

28 липня 2020 року відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між виконавчим комітетом Білгород-Дністровської міської ради та ТОВ «Чотири лапи Україна». Зокрема, секретар Білгород-Дністровської міської ради Віктор Грозов та директор ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександра Лісчишина підписали документ про співпрацю місцевої влади з волонтерськими організаціями, громадськістю у вирішенні питань стосовно тварин, які знаходяться без нагляду на вулицях міста Білгорода-Дністровського.

Благодійний фонд «Чотири лапи Інтернешнл», який в Україні представляє ТОВ «Чотири лапи Україна», з 2012 року надає допомогу місцевій владі у сфері реалізації гуманних методів контролю чисельності безпритульних тварин, а також захисту тих тварин, які були забрані з природного середовища існування.

В рамках проекту, передбаченого меморандумом, на території міста здійснюватиметься вилов, вакцинація та стерилізація безпритульних тварин. Після маніпуляцій вони реєструються і отримують кліпсу з номером, відповідно до якого можна відстежити, які щеплення отримала стерилізована тварина. Впродовж доби тварин повертають до ареалу їх існування.

На виконання Меморандуму та в межах Рішення міської ради від 22 лютого 2016 року №44 “Про затвердження Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Білгороді-Дністровському на 2016-2020 роки” спільними кроками міської ради та благодійного фонду передбачено:

- стерилізацію, вакцинацію та догляд за безпритульними тваринами;

- ідентифікацію та реєстрацію стерилізованих та доглянутих тварин;

- використання власного персоналу для розвитку програм допомоги безпритульним тваринам;

- використання мобільних клінік;

- інформування населення щодо розвитку Програми;

- організацію співпраці та залучення неурядових організацій, представників комунальних підприємств у сфері поводження з тваринами.

Директор ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександра Лісчишина зазначила, що за часи існування спеціалістами організації стерилізовано та вакциновано більше ніж 30 тис. безпритульних тварин на території України. Саме такий метод регулювання чисельності безпритульних тварин – як позбавлення їх можливості розмножуватися після стерилізації – на сьогодні є єдиним дозволеним в Україні та доведено ефективним методом вирішення питання безконтрольного розмноження вуличних тварин. Крім того, цих тварин вакциновано проти сказу, що є дієвим засобом профілактики поширення цієї хвороби.

В свою чергу, секретар міської ради Віктор Грозов висловив подяку представникам Міжнародного благодійного фонду за допомогу у вирішенні питання контролю чисельності безпритульних тварин на території міста Білгорода-Дністровського та запевнив, що з боку міської влади спеціалістам фонду надаватиметься всебічна підтримка для подолання однієї гострих проблем міста Білгорода-Дністровського.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік