Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
Міжнародний день рідної мови проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та відзначається щороку 21 лютого.
Існування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. За недовгий час свого існування це свято вже стало в Україні традиційним.
Для нас рідна мова – українська, і в бібліотеках міста намагаються спілкуватися рідною мовою, а також проводяться різноманітні заходи щодо її популяризації. Так, до дня рідної мови пройшов цикл заходів під загальним гаслом «Без мови немає народу». В бібліотеці ім. О. Пушкіна – поетичний вернісаж «Рідна мова моя – пелюсткова» для дітей молодшого шкільного віку, а також для всіх відвідувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Мови чарівний голос». В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького створено книжково-журнальну мозаїку «Світла музика душі – рідна мова». В бібліотеці ім. Л. Українки пройшов відкритий день казок «Чарівний світ рідною мовою». В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва проведено мовну годину «Мовограй», а в бібліотеці ім. М. Кропивницького – літературний вернісаж «Прекрасне слово і душа у мові рідній воз’єднались».