В грудні 2016 році виповнилося 85 років від дня народження відомого українського письменника Г.М. Тютюнника та 145 років від дня народження поета і громадського діяча М.К. Вороного. В бібліотеках міста пройшла низка інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених цим відомим особистостям.
Григір Михайлович Тютюнник народився 5 грудня 1931 року в селі Щилівці на Полтавщині в селянській сім’ї. Творча спадщина Григіра Тютюнника налічує близько сорока новел, п’ять повістей, ряд нарисів, статей, спогадів. Письменник завжди схилявся перед красою світу, прагнув до любові й гармонії у всьому: у взаєминах між людьми, у ставленні до роботи, до природи, а коли не знаходив цього, глибоко страждав і готовий був боротися проти людської байдужості, духовного убозтва. Це й ставало темою багатьох його творів. Про це та інше з творчості Г. Тютюника дізналися школярі – гості літературного портрету «Доле моя, квітка непривітна…», що відбувся в бібліотеці ім. Лесі Українки. В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва до ювілейної дати виданий буклет «Живописець правди», присвячений письменнику, а в бібліотеці ім. М. Кропивницького створено літературний подіум «Вічна загадка любові Г. Тютюнника».
Микола Кіндратович Вороний народився 6 грудня 1871 року у сім'ї ремісника на Катеринославщині (тепер Дніпровська область). Під час своєї трудової діяльності М. Вороний працював бібліотекарем, коректором наукового товариства ім. Т. Шевченка, режисером українського театру. Він був поетом, перекладачем, критиком, істориком літератури, публіцистом, актором, режисером, редактором, дослідником національного театру, громадським діячем. Микола Кіндратович - неординарна постать в українській культурі. Своєю творчістю він постійно відстоював думку про необхідність модернізації української літератури, орієнтації її на Європу.
145-річчю з дня народження поета в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва видано буклет «Ні, не марно я жив», а в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького оформлено виставку-портрет «Лицар краси і ідеї».