Відповідно до Закону України «Про державні нагороди», згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року №476/2001, багатодітні матері мають право на отримання почесного звання України «Мати-героїня».
Почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Особлива увага при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України "Мати-героїня", та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, а також їх відношення до праці, наявність позитивного авторитету сім'ї в громаді тощо.
Статтею 150 Сімейного кодексу України визначено обов'язки батьків, а саме:
1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Виходячи з вищевикладеного, багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходились в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров'я тощо) виховувались в інтернатних закладах або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».
Перелік документів, що необхідні багатодітній матері для подання її кандидатури для нагородження почесним званням України «Мати-героїня»:
1. Копія паспорту матері (1, 2, 11 стор.).
2. Копії свідоцтв про народження дітей, якщо мати змінювала шлюбне прізвище (в свідоцтвах про народження дітей зроблено запис на інше прізвище) - відповідно свідоцтво про шлюб або розлучення.
3. Подання про присвоєння почесного звання. (Витяг з протоколів засідань трудових колективів підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатури до відзначення).
4. Характеристики з місць навчання або роботи дітей, сімейний стан.
5. Довідка про склад родини.
6. Соціально-побутова характеристика (для непрацюючих осіб).
7. Характеристика з місця роботи матері. (ЖЕК, сусіди).
8. Копії грамот, дипломів, інших документів, що підтверджують заслуги матері та дітей.
9. Копії дипломів про освіту матері та дітей.
10. Автобіографія.
11. Копія трудової книжки.
За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу у справах сім’ї та молоді Білгород-Дністровської міської ради за адресою: вул. Леніна,56, каб. 202, ІІ поверх, або по тел. 3-57-10.