«УВАГА ВСІМ!» – головний сигнал цивільного захисту


14.06.2021 16:41 222

Одним із заходів захисту населення від надзвичайних ситуацій є своєчасне оповіщення про небезпеку, обстановку, що склалася, а також інформування про порядок і правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Відділ з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Білгород-Дністровської міської ради доводе порядок оповіщення населення про надзвичайні ситуації.

«УВАГА ВСІМ!» – це головний сигнал цивільного захисту. Подається включенням електросирен звукового оповіщення цивільного захисту для привернення уваги населення в екстремальних випадках.

Почувши цей сигнал, негайно увімкніть радіоприймач на програмі - УР-1або телевізор - канал UA:Одеса, і слухайте повідомлення оперативного чергового пункту управління Одеської облдержадміністрації або відділу цивільного захисту міста по радіомережі ТОВ ТРК «Аккерман» (102,9) та Першого муніципального каналу місцевого телебачення. Тим, хто знаходиться на вулиці, слід зайти в установу, магазин, де попросити зробити теж саме.

На кожний випадок загрози надзвичайних ситуацій готуються варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Інформація передається протягом 15 хвилин після подачі звукових сигналів (електросирени).

Вислухавши це повідомлення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та її масштаби; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (район, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях.

ЗМІСТ КОЖНОГО ПОВІДОМЛЕННЯ буде залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік