Звертаємо увагу, що у разі коли жінки, яким достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.2003р. (далі - Закон), працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється.
Право достроково отримати пенсію мали жінки до 01.01.2015р., яким виповнилось 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.
У випадку працевлаштування після призначення дострокової пенсії, після досягнення пенсійного віку відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також, може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа, після досягнення пенсійного віку, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.
Повні місяці, які враховуються для перерахування відсотку зменшення пенсії, визначаються згідно даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей (довідка за формою ОК-5) та за які проведена сплата страхових внесків, а не календарно за записом у трудовій книжці.
Достроково призначена пенсія, виплату якої було припинено у зв'язку з працевлаштуванням, поновлюється автоматично після досягнення пенсійного віку в раніше призначеному розмірі.
Важливо знати, що кількість повних місяців страхового стажу визначається до дати досягнення пенсійного віку. Подальший перерахунок відсотку зменшення можливий лише у випадку, коли жінка, продовжуючи працювати, відмовляється від отримання пенсії.
Звертаємо увагу, що згідно Закону жінкам, які народилися до 31.12.1961р., після виходу на пенсію встановлюють підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону, в розмірі 2,5 % за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.
Жінкам, які отримували пенсію по інвалідності до досягнення пенсійного віку, при зверненні за переведенням на пенсію за віком, зазначене підвищення розміру пенсії не здійснюється.
На сьогоднішній день законодавством передбачено, що жінки, які отримували пенсію по інвалідності, однак на час досягнення пенсійного віку не були визнані інвалідами, при призначенні пенсії за віком підвищення за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років, встановлюється за період від дати припинення виплати пенсії по інвалідності до досягнення віку 60 років або дати звернення за призначенням пенсії.
Удуденко Н.В. – головний спеціаліст сектору персоналу та організаційно -інформаційної роботи
Білгород - Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області