4 вересня 2018 року відбулась нарада під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Лариси Попової із представниками місцевих органів соціального захисту населення.
Тематика зустрічі стосувалась роботи з Централізованим банком даних з проблем інвалідності. Від міста Білгорода-Дністровського участь у заході взяв начальник відділу обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради Микола Гидирим.
Мінсоцполітики запровадило Централізований банк даних у рамках реформування системи забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 05.04.2012 року №321 (зі змінами).
Під час наради Лариса Попова акцентувала увагу на змінах, які відбулися в законодавстві, що суттєво відобразилося на порядку забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, та наголосила, що при виборі технічного засобу реабілітації остаточний вибір завжди має залишатися за людиною.
Учасники заходу обговорили проблемні питання, які виникають під час роботи з Централізованим банком даних, розглянули порядок взаємодії сторін при укладанні двосторонніх та тристоронніх договорів про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та обмінялись практичним досвідом.
Заступник Міністра Лариса Попова зауважила, що основними завданнями проведення реформи у зазначеній сфері є:
- передання повноважень з фінансування забезпечення ТЗР осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення;
- здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення ТЗР та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством;
- запровадження використання електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених способів для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю ТЗР;
- запровадження нових способів забезпечення ТЗР, зокрема, шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби.
Запровадження цієї системи надає можливість людині з інвалідністю отримати у найкоротші строки засіб реабілітації, що відповідає усім її індивідуальним потребам та вимогам.