21 листопада на площі біля будівлі міської ради пройшов захід, присвячений Дню Гідності та Свободи України. В ньому взяли участь міський голова Віталій Граждан, секретар міськради Олександр Скалозуб, представники учнівських та трудових колективів, громадськості та ЗМІ.
Ведучі нагадали присутнім епохальні події, які розпочалися 21 листопада 2013 року, коли люди вийшли на Майдан Незалежності в знак протесту проти відмови влади від курсу на Європейську інтеграцію держави.
Революція гідності… Боротьба українських громадян за свої права. Вона спричинила за собою політичні та суспільні зміни в Україні, перетворившись на проєкт повного оновлення державної системи і стала наймасштабнішою подією в новітній історії України.
Згодом кілька сотень протестувальників жорстоко розігнала поліція. Але, у відповідь на це, 1 грудня в центр Києва з’їхалися вже сотні тисяч людей, яких скликало обурення міліцейським свавіллям, а протестуючий рух українців перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному проросійському режиму. На 61-ий день Майдану на місці протестів було застрелено перших двох активістів. Офіційно жертвами Революції Гідності встановлено 107 осіб.
Тактично Революція Гідності досягла втечі проросійського президента та відставки уряду, а Україна обрала європейський вектор розвитку. Стратегічно – країна повернулася спиною до свого радянського минулого і стала обличчям до цивілізованих держав світу.
Кампанії солідарності та підтримки українських революціонерів пройшли у понад 20 країнах світу. А український Євромайдан став найбільшою та найтривалішою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС. Цей мітинг безперервно простояв на Майдані Незалежності у Києві 92 доби!
Революція Гідності відкрила вікно можливостей для найважливіших змін в Україні – процесу декомунізації, розвитку волонтерського руху, розбудову війська та багатьох інших процесів перетворення українського суспільства в демократичне. Події останніх місяців 2013 року та початок 2014 року перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі українського народу, пробудилася приспана роками національна свідомість людей, а поняття - гідність, відданість та патріотизм - засяяли новими гранями.
Проте, крім важливих змін у державі та в українському суспільстві, Революція Гідності стала водночас героїчним та драматичним феноменом для України. Український народ довів свою гідність, свою відданість демократії і свободі, заплативши за все це найвищу ціну – життям 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею. Більшість з них загинули від вогнепальних поранень 20 лютого 2014 року.
Присутні на заході вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
«Ми згадуємо історичний приклад того, як патріотизм, почуття гідності, свободи та справедливості між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Особливо важливими такі події і такі почуття стають у нинішніх реаліях, коли український народ намагається відстоювати свою незалежність та свободу у боротьбі тепер вже із зовнішнім ворогом. Ще більш нахабним, підлим та жорстоким», - зазначили ведучі.
Історія повторюється. Сьогодні перед нами знову стоїть спільна мета, і ми знову об'єднані спільними почуттями – ненавистю до ворога, потребою у справедливості, найвищим ступенем патріотизму та бажанням перемогти.
І ми неодмінно переможемо! Росіяни можуть і далі поширювати ненависть, смерть та руйнування. Але вони ніколи не зможуть погасити у душах українців світло свободи та затьмарити величні, жовто-блакитні кольори нашої Гідності.
На знак вшанування патріотизму, честі та гідності борців за свободу України учасники заходу поклали квіти до ніг увічненого в камені великого сина України Тараса Григоровича Шевченка.