У Білгороді-Дністровському пройшов захід з нагоди Дня Соборності України


20.01.2023 14:17 90

На площі по вулиці Михайлівській за участі керівництва міста, військовослужбовців Білгород-Дністровського гарнізону, представників трудових колективів проведений захід «Соборність України: під прапором волі».

Після Гімну України у виконанні народного ансамблю української музики «Веселка» ведучі заходу нагадали присутнім історію створення свята.

«Соборність України! Майже 104 роки тому це слово було вписане в історію українського народу. Тоді, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі був проголошений Акт Злуки усіх українських земель… В соборну та незалежну українську державу об’єднувалися Західно-Українська Народна та Українська Народна Республіки», - зазначили ведучі.

В оголошеному тоді зверненні до усієї нації звучало: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…. Народ український, визволений могутнім поривом власних сил має змогу будувати нероздільну, самостійну державу українську… Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України...»

Ці рядки Акту Злуки на віки вкарбувалися в генетичну пам’ять українців, а для історії нашої держави перетворилися на величне національне свято – День Соборності України.

У цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за об’єднання усіх національних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити Соборну українську державу, ідея якої формувалася ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та Гетьманщини.

Однак, реалізуватися і втілитись у життя, всі ці соборницькі прагнення українців, змогли лише наприкінці 20 століття, коли усі демократичні та державотворчі процеси в Україні набули своєї чинності і віковічна мрія українського народу жити однією сім’єю на своїй землі, в єдиній державі, не розділеній кордонами і не розшматованій недружніми сусідами, нарешті, збулася.

Соборність…У сучасному світі цей термін має для нас одразу кілька значень. Це і об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених українською нацією і духовна консолідація всіх громадян України. Але поняття «соборність» - це насамперед і територіальна цілісність нашої держави…

Вона була порушена російським агресором ще у 2014 році, коли їм був окупований український Крим, Донеччина та Луганщина. А триста тридцять один день тому агресивний сусід розпочав вже повномасштабну військову навалу на територію суверенної України.

За весь цей час ворог так і не зміг досягти жодної політичної чи військової мети, а лише зганяє своє безсилля на цивільній інфраструктурі та мирних громадянах. А Україна за той же час зробила, здавалося б, неможливе: зупинила ворога, звільнила частину своїх територій і продовжує давати гідну відсіч ворогові у важких та нещадних боях…

Тому саме сьогодні ідея соборності залишається базовою національною цінністю українців і є основною передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Коли ми усі разом, з різних регіонів України, воюємо, працюємо, рятуємо, створюємо знакове і важливе – ми відстоюємо саме свою соборність і волю заради власної держави.

Саме зараз соборність є чимось життєво необхідним для українського народу. Вона нас об’єднує, надихає та робить сильнішими, бо разом нас не подолати. Жодна сила на землі не здатна знищити патріотизм сорока мільйонів українців.

На честь святкування Дня Соборності та вшанування творців Акта Злуки учсаники заходу поклали квіти до пам’ятника великому синові України – Тарасу Григоровичу Шевченко.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2022 рік