У Білгороді-Дністровському пройшли урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


08.05.2024 12:46 56

8 травня з нагоди вшанування Дня пам’яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Білгороді-Дністровському пройшли урочисті заходи за участі голови-начальника Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василя Самокиша, Білгород-Дністровського міського голови Віталія Граждана, військових гарнізону, правоохоронців, депутатів, представників трудових колективів та громадськості.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни, поклали квіти до Меморіалу Слави і на могили загиблих воїнів.

Друга світова тривала з 1939 по 1945 рік і не була най тривалішою в історії людства, однак саме її вважають найбільш масштабною, кривавою і негуманною за всі часи.

Українці в тій війні, доклавши всі свої сили, зробили величезний і неоціненний внесок у перемогу над нацизмом, ставши в результаті, однією з націй-переможниць.

Фронти Другої світової двічі прокотилися її територією з кінця в кінець, залишивши за собою безпрецедентну спустошеність та руйнування.

Україна дала Червоній Армії 7 командуючих фронтами і арміями, 200 генералів та понад 7 млн солдатів, сержантів і офіцерів. А ще сотні тисяч українців воювали у складі армій Великої Британії, Канади, Польщі, США, Франції, а також перебували в лавах Української Повстанської армії.

За тяжку, героїчну і ратну працю понад 2,5 млн наших співвітчизників були нагороджені радянськими та західними нагородами, понад 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі.

Зважаючи на внесок українців у перемогу над нацизмом та втрати, які вона зазнала у період Другої світової війни, Україна стала однією із країн-засновниць Організації Об’єднаних Націй у 1945 році. Загалом безповоротні втрати України у тій війні становлять до 10 мільйонів осіб.

Нині, знову, як і в роки Другої світової, українці воюють. Нація, котра колись уже зазнала горя через навалу людоненависницького режиму, знов потерпає від нього. Тільки ворог у України сьогодні інший… Ім’я йому - рашизм…

Ця війна триває вже десять років, але ми обов’язково переможемо, як перемогли і в Другій світовій, адже для нас це війна за справедливість, незалежність та право на існування. Тому ми впевнені, що прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2024 рік