26 березня 2015 року у бібліотеці Білгород-Дністровського НВК «ЗОШ - гімназія» відбулось засідання міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на тему «Інформаційно-комунікативні технології в роботі шкільної бібліотеки».
В роботі засідання брала активну участь Лілія Василенко, методист міського методичного кабінету. Вона провела із шкільними бібліотекарями тренінгові заняття, метою яких було активізувати їх професійну діяльність, знайти нові підходи до залучення читачів до бібліотеки. Заняття пройшло цікаво, учасники тренінгу виконували різноманітні завдання, обмінювались думками, визначали своє особисте ставлення до роботи, спілкувались між собою.
У другій частині засідання перейшли до обговорення за темою. Сьогодні накопичення інформації відбувається дуже швидкими темпами. Успішно впоратись із новими інформаційними викликами бібліотека може за умови впровадження сучасних технологій.
Комп’ютерні технології – необхідна умова формування сучасного іміджу шкільної бібліотеки. Наявність у бібліотеці сучасних технологій – безсумнівне свідоцтво того, що вона виходить на певний рівень інформатизації. Комп’ютер у бібліотеці – це не самоціль чи красива іграшка, а реальний інструмент для найповнішого розкриття фонду й забезпечення інформаційних потреб учнів та вчителів при необмеженій кількості звернень. Тому і статус бібліотечного працівника потребує значного підвищення кваліфікації з метою забезпечення сучасних інформаційних вимог читачів.
На сьогоднішній день майже всі шкільні бібліотеки мають комп’ютери (крім ЗОШ №5), 7 із них підключені до мережі Інтернет. Але, на жаль, повноцінне використання комп’ютерів в шкільних бібліотеках неможливе через їх застарілість (до 2005 р.), не оснащеність ліцензійним програмним забезпеченням, яке дає можливість автоматизувати бібліотечні процеси.
Маючи повноцінне забезпечення, можна створювати нові папки інтернет-ресурсів, корисні посилання на навчальні та пізнавальні сайти для вчителів по предметах, дітям – за темами, що їх цікавлять. Крім звичайних виставок можна запропонувати віртуальні виставки літератури, розмістити інформацію про книги-ювіляри тощо. Можна створити електронну бібліотеку програмових творів з української та світової літератури, тому що багатьох творів немає в шкільній бібліотеці в друкованому вигляді, або в недостатній кількості.
Сучасний світ пред’являє високі вимоги до діяльності людини, конкурентоспроможною може бути лише по-справжньому компетентна особистість.