2 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день ненасилля, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 червня 2007 року. Дата вибрана не випадково, адже 2 жовтня народився Махатма Ганді: лідер руху за незалежність Індії та засновник філософії не насилля. Відповідно до резолюції ООН, Міжнародний день служить додатковим приводом для того, щоб "пропагувати ненасильство, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз'яснювальної роботи". У документі підтверджується "універсальна значущість принципу ненасильства", а також бажання "затвердити культуру світу, терпимості, розуміння і ненасильства".
Актуальність осмислення й реалізації принципу ненасилля зумовлена тим, що насилля продовжує проявлятись у різноманітних формах: фізичній, моральній, психологічній; у стосунках між людьми на рівні як держав, груп, так і окремих індивідів. Усвідомлення того, що насильницька поведінка призводить до руйнівних наслідків, висуває альтернативу — необхідність практичного використання принципу ненасилля як шляху до діалогу, компромісу, досягнення консенсусу та злагоди.
3 жовтня 2023 року психологом Білгород-Дністровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Оленою Чумак, проведено тренінгове заняття для клієнтів пробації на тему «Мистецтво самореалізації»
В ході тренінгу були визначенні види насильства, причини та наслідки. Акцентовано увагу на формування емоційного світу особистості, усвідомлення та керування власним емоційним станом. Також опрацьовували навички, що допоможуть краще пізнати один одного, з’ясувати секрети ефективного спілкування та налагодження дружніх стосунків, а також які сфери вашого особистісного та суспільного життя потребують удосконалення.
Так як саме на цій основі базується підвищення рівня емоційної компетентності та пролонгована у часі та націлена на те, щоб за будь яких умов навчити особистість будувати відносини як із самим собою, так і з іншими, наголошено на ефективності та необхідності конструктивного вирішення конфліктних ситуацій.