3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Тиждень з 28 листопада по 2 грудня в бібліотеках Білгорода-Дністровського присвятили ювіляру. Він був сповнений різноманітними культурно-просвітницькими заходами.
Григорій Сковорода - людина поза часом і простором. Як і будь-який філософ. Його ідеї затребувані й сьогодні. Приміром, за Сковородою, світ єдиний у своїй різноманітності, і всі люди рівні у своїй несхожості. Його заклик подякувати Всевишньому за те, що все потрібне людям він зробив легким, доступним, а все важке – непотрібним, це життєве правило на кожен день. Тим більше, що так жив і сам Сковорода: задовольнявся необхідним - простою їжею і простий одягом, керувався ідеєю божественного фонтану, чиї струмені порівну наповнюють судини тих, хто до них припадає.
А його знаменита притча про пустельника та птицю, яку той намагається зловити, а вона не дається і тим самим надає йому можливість нових спроб - не що інше, як стимул для самовдосконалення... Він володів кількома мовами, зокрема, німецькою, латиною і грецькою, цитував Біблію «священними мовами», був музично освічений, прекрасно співав, вирізнявся тактом, що давало йому можливість на рівних спілкуватися і з простими людьми, і з вельможами.
Поряд зі спостережливістю, яка притаманна мандрівникам, він мав чудове почуття гумору. У свідомості сучасників та нащадків Сковорода - мандрівний філософ-вільнодумець, вчитель, який був передвісником нової епохи – епохи українського романтизму.
Про все це розповідали працівники Публічної бібліотеки під час циклу літературних заходів «Український мандрований філософ Григорій Сковорода». На них були присутні різні категорій користувачів, а саме підопічні Білгород-Дністровського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, військовослужбовці, студенти, школярі.
Фахівці бібліотеки-філії ім. Лесі Українки разом зі студентами Білгород-Дністровського коледжу природокористування, будівництва і комп'ютерних технологій подорожували сторінками творчості Григорія Савича та переглянули книжки автора.
Методико-інформаційний відділ Публічної бібліотеки випустив інструктивно-методичний лист «Вінок шани Григорію Сковороді». А також бібліотеки міста взяли участь у Всеукраїнському соціологічному опитуванні «Світ ловив мене, та не впіймав…». Опитування проводилося з метою виявлення обізнаності читачів про життя та творчість Г. Сковороди.
Відзначати 300-річний ювілей великого українця зі світовим ім'ям готувався Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка Харківської області. Заснований в 1972 році він розташовувався в будинку поміщиків Ковалівських, спорудженому в XVIII столітті як садовий павільйон. Напередодні війни там тільки закінчилися реставраційні роботи, що готували заклад до святкування ювілейної дати видатного філософа. Та в ніч проти 7 травня російські окупанти знищили цю установу прямим влучанням ракети. Снаряд влетів під дах будівлі, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею. На щастя, коли почалася війна, працівники музею основну колекцію перемістили в безпечне місце, але дещо залишалося. На згарищі зібрали розбиті глечики, вигорілі та мокрі книги, які вціліли.