Тиждень безсмертного Кобзаря в бібліотеках Білгорода-Дністровського


12.03.2021 11:19 134

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Кобзар знайомий кожному українцю ще змалечку. В 2021 році відзначається 207 років з дня народження великого українського поета, 160 років з дня смерті, 175 - річниця написання вірша «Заповіт». Талант поета багатогранний. Саме творчість Т.Г. Шевченка надихнула фахівців бібліотек провести Шевченківський тиждень «Скарби безсмертного Кобзаря». За час Тижня всі бажаючі мали змогу вільно переглянути та ознайомитись з представленою літературою на літературних виставках, поринути у прекрасний світ Кобзаревого слова під час голосних читань.

Великий син українського народу, геніальний поет Тарас Григорович Шевченко як художник займає почесне місце в історії українського образотворчого мистецтва. В Інтернет - центрах бібліотек демонструвалися відеоролики про життя та творчість Шевченка, а ще бажаючі могли відправитися у віртуальну мандрівку шевченківськими музеями.

Розповідь бібліотекарів про любовні пристрасті та розчарування з великою цікавістю слухали юнаки та дівчата ЗОШ №5 в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В.Катаєва. Під час літературного рок вернісажу «Шевченко + українська рок музика = акорди творчого єднання» присутніх познайомили з сучасним рок - виконанням пісень на вірші Шевченка. Гурт «Бандурбенд» з піснею «Думи мої думи», гурт «Скрябін» - пісня «Мені однаково», гурт «Тартак» - пісня «Шабля» та інші з задоволенням прослухали школярі та поділилися своїми особистими враженнями. Вірші Великого Кобзаря будуть модними та актуальними завжди.

Літературні ранки «Шевченкове слово сяє у віршах» для користувачів молодших класів проходили в бібліотеці ім. Лесі Українки. Діти декламували вірші та знайомилися з книжками великого Кобзаря, що зберігаються в фонді бібліотеки. Фахівці бібліотеки ім. О. Пушкіна для учнів ЗОШ №11 провели літературну годину «Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття». В центральні міській бібліотеці ім. М. Горького - експонується коментована книжкова виставка «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

В шевченківський тиждень користувачі бібліотек різних вікових категорій емоційно, щиро засвідчили велику шану Т.Г. Шевченку, його поетичному слову, художньому таланту та непохитному «Заповіту».
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік