Тероризм - загроза суспільству


29.04.2021 12:49 45

З метою протидиверсійного та антитерористичного захисту складів озброєння і боєприпасів, важливих військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури, здійснюється відповідний план заходів на можливі протиправні спрямування.

До переліку ознак можливих протиправних спрямувань по відношенню до важливих об’єктів слід відносити:

1. Появу та переміщення в оточенні важливих об’єктів підозрілих осіб (зі зброєю, з обладнанням для облаштування схованок, з дистанційно керованими літальними апаратами і т.п.);

2. Наміри сторонніх осіб встановити з мешканцями населених пунктів, прилеглих до важливих об’єктів, а також працівниками (військовослужбовцями) таких об’єктів невмотивовані або під сумнівним приводом контакти.

3. Виявлення сторонніх осіб, які здійснюють фото- та відео зйомку периметру об’єктів, під’їздів та транспортних шляхів, які ведуть до них.

4. Необгрунтований прояв інтересу до інформації (системи охорони та протидиверсійного захисту об’єктів; заходи антитерористичної спрямованості; діяльність силових структур та інших суб’єктів боротьби з терактами та диверсіями на важливих об’єктах та іншої подібної інформації).

5. Придбання, виготовлення і зберігання засобів диверсійної діяльності, пошуку та залучення співучасників.

6. Виявлення підозрілих засобів/приладів, які можуть використовуватись в якості маяків для наведення засобів ураження та їх доставки, засобів ініціювання підриву.

Порядок дій у разі виявлення ознак можливих протиправних спрямувань до важливих об’єктів

При виявленні в оточенні важливих об’єктів підозрілих осіб необхідно:

- звернути увагу на кількість, стать та зовнішні прикмети підозрілих осіб, наявність у них технічних (електронних) засобів та їх ознаки;

- при використанні вказаними особами транспортних засобів необхідно зафіксувати їх марку, модель та державний реєстраційний номер;

- зафіксувати час, місце перебування осіб, напрямок їх руху;

- встановити можливу наявність свідків;

- передати отриману інформацію представникам Служби Безпеки України, інших державних органів або органів самоврядування.

Про виявлені ознаки та факти підозрілої діяльності, громадяни мають невідкладно інформувати Білгород-Дністровський РВ УСБУ в Одеській області, який розташовано за адресою: м. Білгород-Дністровський, пров. Лікарняний, 3А, або за тел.: (04849)2-24-29; (048)725-33-23.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік