СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ - НОВІ МОЖЛИВОСТІ


27.04.2017 09:45 337

Пропонуємо дізнатись про ті переваги, які отримує пересічний громадянин внаслідок запровадження електродних сервісів. Зокрема, використовуючи електронне пенсійне посвідчення або звертаючись до даних модернізованого веб- порталу Пенсійного фонду.

Електронне пенсійне посвідчення

Це одна з важливих новацій 2016 року. Першою категорією пенсіонерів, яким почали видавати електронні пенсійне посвідчення, стали внутрішньо-переміщені особи. За допомогою цього інструменту держава не тільки забезпечує виплати, а й контролює їх правомірність.

Люди, які їх отримали, встигли переконатися, наскільки це зручно. Невеличке, завбільшки зі звичайну банківську картку, електронне пенсійне посвідчення вміщує доволі значний обсяг інформації. З одного боку, це документ, який дає право на одержання пенсії, а з другого - платіжна банківська картка.

На чипі ЕПП містяться персональні дані пенсіонера-власника, а також його електронний цифровий підпис. Фактично використання такого документа унеможливлює будь-яку фальсифікацію, бо всі відомості під час користування посвідчення звіряються із централізованими базами даних Пенсійного фонду.

Серед додаткових переваг електронного пенсійного посвідчення ( окрім того, що цей документ, зокрема, дає змогу ідентифікувати особу під час звернення в органи Пенсійного фонду) можна назвати підтвердження статусу людини щодо отримання певних пільг, соціальних виплат або знижок. Це стає на заваді буль-яким протиправним діям під час виплати пенсій та соціального допомоги, а також спрощує процедуру їх одержання. Звісно, такий зручний сервіс варто поширювати, тому поточного року перелік категорій громадян, яким видають електронне пенсійне посвідчення, буду збільшено.

Модернізований веб-портал

Як змінився портал з 2016 року, найголовніше що з’явився «особистий кабінет» користувача порталу, куди внесено інформацію щодо статусів (про те, чи є громадянин застрахованою особою, найманим працівником, підприємцем, пенсіонером).

Відповідно, «особистий кабінет» надає користувачеві можливість переглядати всі дані про себе, що містяться в реєстрі застрахованих осіб. Це інформація про заробітну плату, а якщо людина вже на пенсії, то дані з її електронної пенсійної справи. Також відомості про стаж і багато іншого з тих даних, що є в Пенсійному фонді.

Важливо, що для громадян, які мають електронний цифровий підпис (ЕЦП), доступ до порталу значно спрощено. Тепер таким людям не треба приходити в Пенсійний фонд і реєструватися. Достатньо просто зайти на веб-портал, ввести ЕЦП і зареєструватися в «особистому кабінеті».

Крім цього, збільшився перелік послуг, які вже сьогодні дистанційно надають на веб-порталі. Зокрема, людина може подати заяву на призначення та перерахунок пенсії або скаргу, а також відстежувати стан розгляду своїх звернень у Пенсійний фонд.

А надалі веб-портал електронних послуг має стати основною точкою обслуговування громадян з питань пенсійного забезпечення. Дуже скоро людина, практично не виходячи з дому, тільки за допомогою комп’ютера зможе подавати заяви про перехід на інший вид пенсії або про припинення виплат у зв’язку з виїздом за межі України чи навіть про внесення змін у власну пенсійну справу тощо.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік