Житлова субсидія - один з видів соціальної допомоги, є безповоротною, її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. З 1 травня 2015 року змінилися умови призначення субсидії.
Так, скасовані обмеження для призначення субсидій, які діяли раніше. Відмовлять у субсидії тільки в одному випадку, якщо будь-хто із членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривен
Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Оформити субсидію також зможуть і особи, які проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, і на яких відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням. Субсидія для відшкодування витрат на оплату ЖКП, придбання скрапленого газу та твердого палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян з місяця звернення до кінця поточного року.
Для призначення субсидії враховуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у Декларації про доходи та витрати.
При подальшому підвищенні тарифів перерахунок діючих субсидій провадиться без звернення громадян, з місяця, в якому відбулася зміна тарифів.
Для оформлення субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення, провулок Кірова,8, кабінет №3, тел. 2-25-95, з паспортом, кодом, спрощеними заявою та декларацією про доходи і витрати осіб зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку).
Якщо в складі сім'ї є не працюючі особи працездатного віку в дохід автоматично буде враховуватися мінімальна заробітна плата.
Всі інші відомості, необхідні для призначення субсидій, за запитом управління соціального захисту населення тепер подаватимуть організації, що надають житлово-комунальні послуги.
Якщо під час користування субсидією в сім'ї відбулися будь-які зміни (зменшилася або збільшилася кількість мешканців, змінився перелік комунальних послуг тощо), одержувач субсидії зобов'язаний у місячний термін повідомити про це управління соціального захисту населення.
Якщо заявник надав неповну або неправдиву інформацію про доходи та витрати, йому можуть не тільки відмовити в наданні субсидії, але й зобов'язати повернути суму наданої допомоги у подвійному розмірі.
Громадяни, яким призначено субсидію, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату житлово-комунальних послуг.