«Стежинами культурної спадщини Німеччини» в Білгород-Дністровській школі №6


24.11.2017 06:51 367

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов у 2017-2018 навчальному році  було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури. 2017 рік оголошено Роком німецької мови в Україні і Роком української мови в Німеччині.

Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

Спільний Рік мов надихнув викладачів та учнів ЗОШ №6 м. Білгорода-Дністровського провести діалог країн про цінності в Європі, які нас поєднують. 22 листопада 2017 року в навчальному закладі відбулося знайомство учнівського колективу з величною країною Німеччиною. Захід «Стежинами культурної спадщини Німеччини» (віртуальна подорож ) побудований систематично, за змістом –пізнавальний, за спрямуванням – естетично-культурний. Під час заходу діти багато чого дізналися про дивну країну Німеччину, про її географічне положення, про прапор та герб, про традиції та цікаві факти. Віртуально відвідали визначні місця :Дрезденську галерею, де знаходиться картина Рафаеля «Сікстинська Мадонна», Кельнський собор, Голштинські ворота, казковий замок Нойшванштайн. Не залишили байдужими дітей та гостей розповіді учнів –істориків про величні постаті німецьких митців : Й.В. Гете, Фрідріха Шиллера , Генріха Гейне , братів Грімм, Людвіга ван Бетховена. Звучали вірші великих поетів німецькою мовою та в українському перекладі. А відомий музичний шедевр «Місячна соната»Бетховена зачарувала всіх слухачів.

Діти – глядачі (5, 7 класи) зацікавлено слухали, спостерігали, для них все було новиною. Тут вони отримали зразок бездоганного читання напам’ять поезії, яке продемонстрували старшокласники: і дівчата, і хлопці.

Підготовленість учнів свідчить про те, що гості заходу побачили зразок проектної роботи, що має певні особливості: все те, що діти вивчили, пережили (саме пережили!) буде з ними на все життя. Проектом навряд чи називали це самі вчителі, але робота дуже об’ємна і виконується вона «між ударами серця», тобто постійно.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік