Служба зайнятості інформує


13.09.2016 09:57 418

Організація професійного навчання.

В останні роки освіті в Україні приділяється надзвичайно велика увага.  У сучасних умовах формальна освіта втрачає свою монополію, тому що не дає стопроцентної гарантії інтеграції на ринку праці. Суспільні зміни, науково-технічний прогрес, економічна та політична динаміка в світі і в Україні  спонукають до пошуку нових підходів та моделей освіти, які створюють умови для безперервного процесу навчання.

Освіта розширює сфери свого існування: межі між навчанням та вільним часом стають все менш помітними; з'являються нові комбінації роботи та навчання; вільний час інвестується у вивчення іноземних мов та пізнання нових культур. Все частіше актуальним стає саме неформальне навчання.

Неформальне професійне навчання – це набуття особою професійних знань, умінь і навичок, яке не має чітких правил у виборі місця набуття, строку та форми навчання. За допомогою підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями, працівники підприємства зможуть підтвердити або підвищити свою кваліфікацію та отримати свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації. Міністерство соціальної політики затвердило перелік робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики від 16.03.2016 № 256 професії зварник, кухар, охоронник увійшли в цей перелік робітничих професій.

Підтвердити кваліфікацію можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, яких визнано в Україні біженцями, яким надано притулок в Україні, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, яким надано тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію в Україну.

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості та її територіальними органами.

Відповідний територіальний орган Державної служби зайнятості розглядає заяву особи, яка виявила бажання підтвердити результати неформального навчання, та видає направлення до суб’єкту підтвердження (підприємство, установа, організація, що здійснюють підтвердження кваліфікації).

Підтвердження кваліфікації здійснюється суб’єктами підтвердження за умови їх відповідності вимогам, установленим Мінсоцполітики та Міністерством освіти і науки

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб з робітничих професій може здійснюватися за рахунок:

- власних коштів особи;

- коштів роботодавця - у разі підтвердження кваліфікації найманого робітника.

Результати неформального професійного навчання за робітничими професіями дозволяють визнати рівень робітничої кваліфікації людини незалежно від способу її отримання, забезпечити конкурентоспроможність і розширити можливості працевлаштування; скоротити терміни професійного навчання.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, суб’єктом підтвердження видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання встановленого зразка.

У разі виявлення у особи під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією, на підставі рішення комісії суб’єктом підтвердження видається кандидату сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Результати неформального професійного навчання за робітничими професіями підтверджуються документами встановленого зразка: свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікатом оцінювання результатів неформального професійного навчання встановленого зразка.

На сьогоднішній день визначені навчальні заклади - суб’єкти підтвердження результатів неформального професійного навчання за професією «Кухар, 3-6 розряду»:

з/п

Назва субєкта підтвердження

Професія

Діапазон розрядів

1.

Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»

кухар

3-6

2.

Державний навчальний заклад «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»

кухар

3-6

3.

Вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету

кухар

3-6

За професіями «охоронник» та «зварник» підтвердження неформального навчання поки що не здійснюється, тому що не визначені субєкти визнання.

Інформацію стосовно процедури підтвердження результатів неформального професійного навчання можна отримати в нашому або будь-якому базовому центрі зайнятості та у вказаних навчальних закладах.

Перелік необхідних документів, що надає особа до базового центру зайнятості для здійснення процедури підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями:

Детальну інформацію про можливості здійснення процедури підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями можна отримати в Білгород-Дністровському центрі зайнятості за аресою: м.Білгород-Дністровський, вул.Миколаївська,12. Тел..(04849) 3-13-20, 3-58-61






Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік