Сльози - це не прояв слабкості


10.10.2024 15:34 7

Ми всі народжуємося зі сльозами, але з якоїсь причини, коли ми дорослішаємо, то починаємо вважати, що сльози – це ознака слабкості як чоловіків, так і жінок. Проте, природна потреба плакати хороша для нашого мозку, душі і тіла у багатьох відношеннях.

Люди можуть намагатися стримувати сльози, бо можуть вважати їх ознакою слабкості. Однак наука вважає, що сльози – корисні.

Сльози сприяють виробленню енкефалінів. Ця речовина по своїй дії схожа на морфін, який знижує больові відчуття. Сльози очищують не тільки поверхню очного яблука, але і весь організм в цілому. Разом зі слізьми з організму виводяться токсини і гормони стресу.

5 наукових фактів про сльози:

Зволожують очі. Лікарі іноді радять поплакати після напруженої та тривалої роботи за комп’ютером чи телефоном. Адже за такої роботи очі сильно пересихають і потребують зволоження;

Вгамовують біль. В організмі починається вироблення енкефалінів, речовини, яка за своєю дією схожа на морфін, тобто знижує больові відчуття;

Очищують не лише поверхню очного яблука, але й виводять з організму токсини та гормон стресу;

Допомагають легше переносити стресові ситуації та їхні наслідки. Після того, як людина поплаче, пульс і дихання сповільнюються, розслабляються м’язи, нормалізується тиск;

Захищають. Одним із компонентів сльози є фермент лізоцим, що має сильну антибактеріальну та противірусну дію. А коли сльози потрапляють у носові пазухи, захист стає ще ефективнішим.

Не стримуйте сльози, тому що це може заподіяти вам шкоду!

На офіційній сторінці за посиланням: http://howareu.com викладено ряд відео роликів, інформаційних матеріалів, контакти, поради, та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та близьких людей.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік