Слова вдячності – прийомним сім’ям Білгорода-Дністровського


25.10.2021 16:23 47

22 жовтня під головуванням директорки Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради Діни Базіленко, за участю представників структурних підрозділів, відбулася робоча зустріч з прийомними батьками.

Діна Базіленко зазначила, що захистити кожну дитину - основне завдання органу опіки та піклування.

«Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Коли дитина оточена любов’ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків, на світ дивиться радісними очима – у неї щасливе дитинство. Та є малюки, які позбавлені цього почуття і зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна така дитина чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім’ю», - зазначила Д. Базіленко.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все актуальнішою та болючішою темою для нашого суспільства, але завдяки політиці нашої держави, пріоритети надаються не збільшенню кількості інтернатних закладів, а розвитку сімейних форм виховання дітей (усиновленню, опіці/піклуванню, створенню дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, патронатних сімей).

Світлана Лавроневич - начальник служби у справах дітей відмітила, що тема робочої зустрічі - саме прийомна сім’я.

Прийомна родина – сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На території Білгорода-Дністровського на сьогоднішній день функціонують дві прийомні сім’ї, які були створені рішенням виконавчого комітету у 2006 році. В одній прийомній сім'ї виховується хлопчик, якому виповнилося 16 років. В другій - двоє осіб із числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яким 20 та 21 рік.

Відповідно до чинного законодавства України, діти, яким виповнилося 18 років та які виявили бажання, за умови продовження навчання, мають право залишитися в складі прийомної сім'ї до закінчення навчання або до виповнення 23 років.

У ході робочої зустрічі Світлана Лавроневич підкреслила, що прийомні діти, які виховуються в прийомних сім’ях Білгорода-Дністровського, досягли значних успіхів у навчанні. Здобувають освіту та професію в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах.

Діна Базіленко подякувала прийомних батьків за їх сумлінну працю та вручила цінні подарунки.

В кінці заходу вона закликала усіх небайдужих до долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заявити про своє бажання бути прийомними батьками.

За інформацією щодо створення прийомної сім'ї можливо звернутися до служби у справах дітей Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров'я Білгород-Дністровської міської ради за адресою: вул. Михайлівська,56, (контактний номер телефону: 2-79-39), до міського Центру соціальних служб за адресою, вул. Михайлівська,29, (номер телефону: 3-56-83).


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік