Щодо розміру пенсії за віком


26.09.2016 13:32 232

З 01.01.2004 року розмір пенсії за віком обчислюється згідно зі статтями 27, 28 За­кону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) з урахуванням набутого страхового стажу, визначеного згідно зі ст. 24 Закону, та заробітної плати, визначеної відповідно до ст. 40 Закону. Заробітна плата враховується за будь-які 60 календарних місяців страхо­вого стажу підряд по 30.06.2000 р., неза­лежно від перерв, та за весь період страхо­вого стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

На розмір пенсії впливають три параметри:

- тривалість страхового стажу пенсіонера;

- відношення його заробітної плати в кожному місяці страхового стажу, що враховується для обчислення пенсії, до середньої заробітної плати по Україні в кожному з цих місяців;

- середня зарплата в країні за останні три роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Розмір заробітної плати для обчислення пенсії визначається за формулою, наведе­ною в ч. 2 ст. 40 Закону, і залежить від ве­личини отриманої заробітної плати застра­хованої особи, яка порівнюється із се­редньомісячною заробітною платою в Україні за відповідний місяць.

Показники середньомісячної заробітної плати робітників і службовців, зайнятих у галузях національної економіки, за 1958-1991 роки (порічно) та показники середньо­місячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економі­ки, за 1992-2002 роки (помісячно) визна­чено постановою Кабінету Міністрів Украї­ни від 20.11.2003 р. № 1783.

Для розрахунків беруть лише ту заробітну плату, з якої було сплачені страхові внески.

Пам’ятайте! Якщо людина одержує заробітну плату в «конверті», то ні стаж, ні заробітна плата для обчислення пенсії враховані не будуть. Тож у такому разі не варто сподіватися на гідну пенсію.

Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, але лише за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Відповідно до ст. 28 Закону чоловікам за кожен повний рік страхового стажу понад 25 років страхового стажу для пенсій, при­значених до 01.10.2011 р., та 35 років стра­хового стажу для пенсій, призначених після 01.10.2011 р., пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої з ураху­ванням набутого страхового стажу та заро­бітної плати, але не більш як на 1% від міні­мального розміру пенсії за віком.

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 740 грн.

Удуденко Н.В. – головний спеціаліст сектору персоналу та організаційно - інформаційної роботи

Білгород - Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік