Щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб


23.11.2015 14:11 179

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 (із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2014 №715) призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. №509.

Звертаємо увагу, що після того, як Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», таким громадянам більше не треба буде поновлювати довідку переселенця кожні півроку.

Відповідно до нового закону, документ про внутрішнє переміщення видають безстроково. До того ж закон удосконалює процедуру отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, скасовує необхідність реєстрації місця проживання переселенців.

Тобто, відтепер така категорія громадян не матиме прив'язки до місця прописки. Не менш важливо, що отримати статус внутрішньо переміщеної особи можна буде в підрозділі з питань соцзахисту населення будь-якої районної держадміністрації чи у виконкомі місцевої ради. Згідно з новим законом, штамп міграційної служби не потрібен. Окрім того, після ухвалення зазначеного закону наявність реєстрації в паспорті не є обов'язковою умовою для того, щоб стати на облік внутрішньо переміщеним особам. Людина зможе довести своє реальне проживання в Криму чи районі здійснення АТО будь-яким способом, наприклад, показавши своє право власності на житло, військовий квиток, трудову книжку, тощо.

Не варто хвилюватися особам, які ще не встигли зареєструватися в органах соцзахисту. Після реєстрації виплата пенсії буде поновлена з часу її припинення, адже оперативне вирішення питань пенсійного забезпечення, надання роз’яснень, насамперед щодо порядку запиту пенсійних справ, виплати пенсій за поточний місяць в управлінні Пенсійного фонду України в м. Білгороді - Дністровському та Білгород- Дністровському районі є однією з першочергових задач.

Так, станом на 20 листопада 2015 року, до управління Фонду звернулося за переведенням пенсійних справ 839 осіб, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей. В тому числі, з Донецької області - 453 особи, з Луганської області - 386 осіб. Переїхали до інших регіонів України 225 осіб. Згідно зроблених запитів пенсійних справ, в управління надійшло 796 електронних особових рахунків, з них 484 включено у відомості на виплату пенсій за місцем перебування за поточний місяць. Офіційно не зареєстровані і не взяті на облік в органах соцзахисту 136 осіб. Виплата пенсій проводиться за додатковими відомостями, по мірі надходження електронних пенсійних справ.

Удуденко Н.В. – головний спеціаліст сектору персоналу та організаційно -

інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України

в м. Білгороді - Дністровському та Білгород-Дністровському район




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік