Щодо пенсійного забезпечення учасників антитерористичної операції


14.05.2015 08:20 198

Учасниками бойових дій є військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством (п. 19 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» N 3551-XII від 22.10.1993р.).

Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок (п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»N 1058-IV від 09.07.2003р.).

Розмір пенсії за віком визначається за нормами ст.27,28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і залежить від страхового стажу і заробітку особи. За наявності страхового стажу 35 років – для чоловіків і 30 – для жінок розмір пенсії не може бути менше прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Якщо страховий стаж перевищує відповідно 35 і 30 років, установлюється доплата за понаднормовий стаж.

Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») та цільова грошова допомога в розмірі 40 грн. (Закон України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»).

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 656 учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійної виплати (з урахуванням передбачених законодавством надбавок і доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Удуденко Н.В. – головний спеціаліст

з організаційно - інформаційної роботи

управління Пенсійного фонду України

в м. Білгороді - Дністровському

та Білгород-Дністровському районі

Одеської області






Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік