Що таке ментальне здоров’я та як про нього дбати?


18.10.2023 11:29 118

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти.

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Ще до недавнього часу ми мало замислювалися над своїм ментальним здоров’ям – станом своєї психіки, відчуттям щастя, стабільності, впевненості, добробуту. Але пандемія, повномасштабна війна росії проти України і пов’язані з цим зміни, обмеження підштовхують нас зайнятися не лише своїми фізичними даними, а й емоціями. Адже всі українці живуть в стані постійного стресу. Під час тривалого стресу, яким наразі є війна в Україні, психологи радять дотримуватися режиму харчування. Кажуть, що перший і основний рубіж нашої особистої оборони під час війни - це тіло. Адже як-то кажуть, в здоровому тілі - здоровий дух!

Головні правила самозбереження прості, але ефективні, якщо їх справді дотримуватися:

- більше відпочивайте;

- налагодьте харчування;

- рухайтесь щодня;

- не вживайте алкоголь, антидеприсанти, транквілізатори;

- спілкуйтесь з теплими людьми.

Варто визнати: всі українці під час війни проходять ситуацію психологічної травматизації. Але якими ми вийдемо з пекла війни залежить від усвідомленості та зусиль кожного.

На офіційній сторінці за посиланням: http://howareu.com викладено ряд відео роликів, інформаційних матеріалів, контакти, поради, та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та близьких людей.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік