Шевченківський Тиждень в бібліотеках Білгорода-Дністровського «З Кобзарем у серці йдемо до Перемоги»


10.03.2023 10:42 276

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Кобзар знайомий кожному українцю ще змалечку. Талант його багатогранний. Саме творчість Т. Шевченка надихає бібліотекарів та читачів щороку проводити Тиждень, присвячений митцю.

Цього року в КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» Шевченківський тиждень проходить з 6 по 10 березня. Книжкові виставки, фрагменти видатних цитат письменника, портрети Кобзаря експонуються в бібліотеках. Аудіо-вірші та поеми звучать у приміщеннях бібліотек. Користувачі вільно переглядають та знайомляться з представленою літературою та слухають патріотичні послання Кобзаревого слова.

Зокрема, в Публічній бібліотеці для підопічних центру Білгород-Дністровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області відбулася літературна година «Вічний як народ»; для студентської аудиторії Білгород-Дністровського фахового коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій бібліотекарі відділу обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки провели літературно-поетичну годину «Нас гуртують думи Кобзаря». Бібліотекарка розповідала про твори Тараса Григоровича, які заворожують високим гуманізмом, повнотою любові до рідної землі, могутнім поетичним ясновидством. Також присутні переглянули відео-кліпи сучасних виконавців, слова пісень яких є віршами Шевченка, а саме: дует Н. Дорофєєвої та А. Півоварова «Думи мої думи» та О. Муха «Зоре моя вечірняя».

В бібліотеці-філії ім. Лесі Українки транслювався онлайн-огляд «Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття». Для підопічних КУ «Білгород-Дністровський територіальний центр соціального обслуговування» організована мистецька вітальня «Тарас Шевченко - художник», а для дитячої аудиторії пройшла поетична година «Кобзар дітям».

В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки-філії ім. О. Пушкіна презентували літературні виставки «Тарас Шевченко – духовна аура нації», «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна». В бібліотеці-філії ім. М. Кропивницького відбулася мистецька веселка «Єднаймо душі словом й пензлем Кобзаря».

Твори Тараса Шевченко актуальні сьогодні, як ніколи. Він пророчив українському народові боротьбу за незалежність, свободу та мир: «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі», «Борітеся - поборете, Вам Бог помагає…».
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік