Відповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено такий інструмент роботи із засудженими як пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням. Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб′єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Реалізація кожної пробаційної програми забезпечується органами пробації та передбачає: складання графіка відвідування занять, при цьому дотримуючись певних правил поведінки, а також оцінки результатів та висновків про виконання пробаційної програми.
Так, психологом Білгород-Дністровського відділу пробації разом з суб’єктом пробації розпочато цикл занять по пробаційній програмі «Зміна прокримінального мислення». Метою даної програми є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації шляхом розвитку та підтримки у нього навичок конструктивного та критичного мислення, формування навичок рефлексії, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку співпраці у взаєминах з оточуючими та соціально прийнятних норм поведінки.
Під час першого заняття відбулося знайомство з куратором пробаційної програми, встановлений емоційний контакт з клієнтом. В ході роботи підобліковий аналізував складові необхідні для ефективного керування своїм життям, формував коло власних цінностей. На завершення суб’єкт пробації занотував домашнє завдання – «Як покращити свою сферу життя»