Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новими фаховими вимогами сучасності. В КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади» відбулася нарада-семінар бібліотекарів по новим актуальним напрямках діяльності та нової форми звітності.
Відкрила захід директорка Алла Уманець, яка у своєму виступі окреслила основні пріоритети діяльності комунальної установи, познайомила бібліотечних фахівців з тезами Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки «Читання як життєва стратегія», ініційовану Міністерством культури та інформаційної політики України. Детальніше зупинилася на популяризації української сучасної книги та впровадження реалізації в бібліотеках «Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Одеської області на 2023-2025 роки». Акцентувала увагу на комунікаційних заходах, спрямованих на формування позитивного образу ветерана в суспільстві та інформаційний супровід заходів, що здійснює держава.
Завідувачка методико-інформаційним відділом Публічної бібліотеки Віра Полтінка провела навчальний практикум «Систематизація документів за новими формами звітності». Завідувачкам бібліотек-філій були представлені нові затверджені форми звітності, а також надані інструкції щодо їх заповнення. Згідно Наказу Міністерства культури та інформаційної політики України від 28.11.2022р №463 «Про затвердження форм звітності про діяльність публічних та спеціальних бібліотек», надала інструктивно-методичні рекомендації по роботі бібліотек на поточний рік.
Провідна методистка Ірина Чеботар познайомила присутніх з програмою «Бібліотеки Білгорода-Дністровського – територія державної україномовності». Детально розповіла про методичні пропозиції Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського щодо реалізації в бібліотеках «Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Одеської області на 2023-2025 роки», запропонувала провести акцію знань української мови серед старшого покоління нашого міста.
Також в ході семінару-наради обговорили ефективні форми громадсько-патріотичної діяльності та кращі практики залучення до читання різних категорій користувачів. Захід сприяв обміну досвідом між бібліотекарями, був корисним з точки зору набуття та подальшого використання отриманої інформації у роботі з читачами.