27 квітня 2016 року на базі ЗОШ №4 відбувся семінар директорів шкіл та позашкільних навчальних закладів Білгорода-Дністровського на тему «Шляхи удосконалення системи державно-громадського управління в сучасному загальношкільному навчальному закладі». Обговорення цієї теми є вкрай актуальним у зв’язку з тим, про проект нового Закону «Про освіту», який невдовзі буде прийнятий, передбачає збільшення громадської участі в управлінні навчальними закладами. Будуть змінені акценти і управління буде громадсько-державним, яке передбачає ще більш дієву, активну участь батьків, громадських організацій, представників органів місцевого самоврядування, керівників підприємств в управлінні школами.
Тому метою семінару було: пошук шляхів удосконалення системи громадсько-державного управління через поліфункціональні органи самоуправління: педагогічну раду, раду школи, піклувальну раду, батьківський комітет, органи учнівського самоврядування, виявлення форм співпраці школи з громадою, визначення професійних якостей керівника-лідера, менеджера освіти з новим управлінським мисленням.
Відкрила семінар начальник відділу освіти міської ради Муржа-Ромащук Л.І. та обґрунтувала його актуальність. Директор школи Богаченко М.В. висвітлила питання: «Діяльність адміністрації школи щодо ефективного поєднання громадського самоврядування та державного управління загальноосвітнім навчальним закладом», розкриваючи здобутки та напрацювання школи щодо співпраці з батьківською громадськістю.
Важливим постійно діючим колегіальним органом в кожній школі є беззаперечно педагогічна рада. Як зробити педагогічну раду дійсно радою професіоналів поділилася заступник директора з НВР Тимчук Л.М.
Як розвивати форми співпраці з позашкільними закладами, громадськими організаціями міста, зробити учнівське самоврядування ще більш дієвою ланкою управління школою, сформувати лідерські якості в наших вихованцях, на ці питання давали відповіді члени адміністрації школи, що виступали на семінарі
В роботі семінару прийняли активну участь голова Піклувальної ради школи Циганок М.М., голова батьківського комітету школи Безрукова О.І.
«Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати у безмежному просторі, так сім'я і школа створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра» - з таких слів почала свій виступ голова батьківського комітету Безрукова О.І. і далі розкрила цікаві форми співпраці батьків і школи.
Всі учасники семінару були залучені до роботи через використані форми роботи: робота в групах, складання колективного портрету.
Учасники груп отримали завдання: розкрити основні напрямки партнерських зв’язків школи і громади. Перша група надавала відповідь – «Школа-громаді», друга група – «Громада-школі». Лідери груп презентували результати роботи.
Підсумком роботи в групах було складання колективного портрету керівника-лідера, менеджера освіти.
Усі учасники семінару зійшлися на думці, що саме за принципом громадсько-державного управління і повинні працювати навчальні заклади, бо тільки спільними зусиллями можна виховати особистість, здатну до творення позитивних змін у суспільстві і досягненні високої мети в житті.
Ціннісне ставлення до дитини та ідея відкритості школи, у першу чергу для батьківської громадськості лежать в основі діяльності шкіл міста.