Рятівники на варті безпеки населення при виявленні вибухонебезпечних предметів


21.05.2014 11:38 790

Білгород-Дністровське МРУ

ГУ ДСНС України в Одеській області

Щодня піротехніки ГУ ДСНС України в Одеській області розміновують вибухонебезпечні предмети, які знаходять мешканці Одеського регіону під час проведення земельних робіт або дайвери під час перебування в морі.

Тільки за останні два роки піротехніки служби порятунку «101» розмінували понад 13 тисяч боєприпасів, з них 720 боєприпасів в акваторії Чорного моря. Кожен знешкоджений снаряд міг би призвести до трагічних наслідків при необережному поводженні. Наприклад, авіабомба ФАБ 59, яку підняли піротехніки ГУ ДСНС з глибин моря 14 травня 2014 року у фрагменті затонулого судна «Новоросійськ» біля села Сичавка Комінтернівського району, при вибуху могла нанести шкоду в радіусі від 1,5 до 2 км.

Не за горами курортний сезон і шкільні канікули, під час яких велика кількість людей проводить час на пляжах, діти велику кількість часу проводять без нагляду дорослих. Напередодні літнього періоду, з метою попередження загибелі і травмування населення від несанкційованого поводження з вибухонебезпечними предметами, на черговому засіданні комісії з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації обговорювалося питання «Про вжиття заходів щодо попередження загибелі та травмуванню населення від несанкційованого поводження з вибухонебезпечними предметами»

Згідно п.4 Протоколу №7 комісія дала доручення приєднатися до роз’яснювальної роботи з населенням щодо навчання безпеки і правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, яку проводить ГУ ДСНС в Одеській області, структурним підрозділам облдержадміністрації, а так само ГУ МВС в Одеській області.

Зокрема, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації дано доручення, під час канікул провести профілактичну роботу в дитячих закладах та оздоровчих таборах. Педагоги освітніх, виховних закладів області під час проведення в навчальних та позашкільних закладах днів та тижнів безпеки життєдіяльності будуть проводити бесіди, лекції на тему: «Поведінка при виявленні боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни».

Для вчителів і вихователів шкільних, дошкільних закладів та інтернатів, для наочного використання при профілактичних заняттях і бесідах, ГУ ДСНС України в Одеській області були на початку року надані відеофільми та плакати «Небезпечні знахідки».

Так само тема обережної поведінки з вибухонебезпечними предметами буде порушена фахівцями соціального захисту, Управління у справах сім'ї та молоді, Службою у справах дітей Одеської облдержадміністрації, під час проведення роботи з багатодітним та неблагополучним сім'ям.

Щоб запобігти нещасним випадкам обласна комісія з питань ТЕБ та НС рекомендувала Головному управлінню МВС України в Одеській області здійснювати періодичні перевірки пунктів прийому металобрухту на наявність вибухонебезпечних предметів, під час яких проводити профілактичну роботу з керівництвом пунктів по правилах поведінки з вибухонебезпечними предметами. Непоодинокі випадки, коли мисливці за металобрухтом знаходять боєприпаси часів ВВВ та отримують травми при розбиранні металевих корпусів. Так в Криму, при спробі розібрати авіабомбу загинув чоловік, двоє травмовані, в Харкові, при виявленні снаряда часів ВВВ, одна людина загинула, друга померла в лікарні.

Превентивні заходи з усіх напрямків соціуму спрямовані на безпечну життєдіяльність населення Одеси та області, а також перебування гостей морського регіону в курортний сезон.





Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік