Чорноморське управління ГУ ДФС в Одеській області: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
03 липня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДФС в Одеській області Л. Сиромят на тему: «Легалізація трудових відносин», телефон (04868)3-34-27.
Нові розміри прожиткового мінімуму уже з 01.07.2019 р.
З 1 липня 2019 року будуть діяти нові розміри прожиткового мінімуму (Закон України від 23.11.2018 № 2629-VIII «Про державний бюджет України на 2019 рік»).
Так, з 01.07.2019 прожитковий мінімум на одну особу збільшиться і становитиме 1 936 гривень.
Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум буде таким:
- дітям до 6 років - 1 699 грн;
- дітям віком від 6 до 18 років - 2 118 грн;
- працездатним особам - 2 007 грн;
- особам, які втратили працездатність - 1 564 грн.
Це вплине, зокрема, на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, індексації грошових доходів.
Так, зарплата працівників підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто з 1 липня 2019 року індексація заробітної плати
проводиться в межах доходу 2 007 гривень.
Наступне підвищення прожиткового мінімуму заплановано з 1 грудня 2019 року.
Отримана фізичною особою безповоротна фінансова допомога оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків
Відповідно до п.п. «ґ» п.п.164.2.17 ст.164 розд.IV Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми безповоротної фінансової допомоги.
При цьому п.п.168.1.1 ст.168 ПКУ визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною у ст.167 ПКУ.
Отже, сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою від податкового агента (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи. Оподаткування зазначених доходів за ставкою 18 відсотків провадить податковий агент (юридична особа, фізична особа - підприємець).
Крім того, відповідно до пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором (1,5 відсотка) є доходи, визначені ст.163 ПКУ.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі ДФС України (категорія 103.02).
Продаж власної сільськогосподарської продукції: особливості оподаткування
Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 статті 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо
фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) іі власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма № 3-ДФ).
Порядок її видачі та форма затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32 «Про затвердження Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми».
Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.
Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Головне управління ДФС в Одеській області
(http://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/379394.html)
Оподаткування доходів фізичних осіб, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)
Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє, що порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею понад 2 гектари, підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Такий платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного року, а також сплатити податок з таких доходів.
У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).
Відповідно до вимог ПКУ доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.
Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року, що настає за звітним.
Нагадуємо, що з травня 2019 року в Одеській області проводиться операція «Урожай». Метою проведення операції є перевірка повноти нарахування та сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, громадянами, які є власниками земельних ділянок та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, упередження схем ухилення від оподаткування, виявлення та реєстрація необлікованих найманих працівників та легалізація їх заробітної плати.
Головне управління ДФС в Одеській області