Роз’яснювальна робота з платниками щодо практики застосування податкового законодавства станом на 21 грудня


21.12.2019 11:58 337

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

26 грудня 2019 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з cтаршим державним інспектором Чорноморської ДПІ Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Олександром Дубач на тему:«Застосування реєстраторів розрахункових операцій» за телефоном (0482) 30-49-00.

Новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій

Останнім часом багато плутанини навколо теми РРО, зокрема, багато хто не розібрався, коли платники податків зможуть отримати можливість користуватися БЕЗКОШТОВНИМ програмним РРО від ДПС.

1 січня 2020 року ДПС представить безкоштовне програмне РРО для тестування. Воно не буде досконалим, його презентують аби протестити та внести корективи.

19 квітня 2020 року користувачі зможуть користуватися програмним РРО, як альтернатива класичним.

01.10.2020 - розширюється перелік видів діяльності, щодо яких ФОПи 2-4 груп застосовують РРО, зокрема, підпадають такі види діяльності:

реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах;

ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;

турагенства і туроператори;

готелі та подібні місця тимчасового розміщення;

реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

01 січня 2021 року зобов’язані використовувати РРО ФОПи-єдинники 2-4 групи.

Також з цього дня підвищуються ліміти доходу платників єдиного податку з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

До уваги неприбуткових установ та організацій!

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до пункту 12 1 Порядку ведення реєстру неприбуткових установ та організацій затвердженого Постановою КМУ від 13 липня 2016 р. №440, неприбуткова організація може звернутися до контролюючого органу із запитом про отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

Запит про отримання витягу з Реєстру за формою згідно з додатком 3 подається особисто представником неприбуткової організації чи уповноваженою на це особою або надсилається поштою контролюючому органу за основним місцем обліку неприбуткової організації. Усі розділи запиту підлягають заповненню.

У запиті зазначається код згідно з ЄДРПОУ неприбуткової організації, який є критерієм пошуку відомостей у Реєстрі.

Запит обов'язково повинен бути підписаний керівником або особою, що має право підпису документів неприбуткової організації, із зазначенням дати.

За запитом неприбуткової організації контролюючий орган надає їй безоплатно протягом трьох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з Реєстру, який містить відомості про неприбуткову організацію або повідомлення про відсутність відомостей у Реєстрі.

Адмінштрафи за порушення ліцензування змінено

З 18 грудня 2019 року набув чинності Закон України від 02.10.2019 р. №139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

Цим документом змінюються порядок та підстави притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, наданням фінансових послуг, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками чи без таких.

Так, з 18 грудня за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним, плодовим та роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії замість ст. 156 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) буде застосовуватись ч. 1 ст. 164 (накладення штрафу від 1000 до 2000 НМДГ (від 17000 до 34000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.).

  До того ж суд може не застосовувати конфіскацію товару та виторгу, отриманого від його реалізації (до цього за ст. 156 КУпАП така конфіскація є обов’язковою). 

Наразі, відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП правопорушники притягуються за здійснення господарської діяльності:

- без ліцензії або інших дозвільних документів,

- с порушенням ліцензійних  умов.

       З 18 грудня відповідно до ч.1 ст. 164 КУпАП (в новій редакції) за діяльність з порушенням ліцензійних умов відповідальності не буде. Проте, буде вважатись порушенням діяльність в період припинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкту господарювання в цей період.

Доповнення ст. 164 присвячені також, порушенням ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, що тягнуть за собою накладення штрафу від 250 до 500 НМДГ (від 4250 до 8500 грн).

Крім того, за невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов штраф складатиме від 500 до 1500 НМДГ (від 8500 до 25500 грн).

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за  ст. 164 КУпАП як і зараз будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.

Начальник Чорноморського управління

ГУ ДПС в Одеській області,

уповноважена особа Андрій ЗАРИЦЬКИЙ




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік