Роз`яснювальна робота з платниками податків станом на 6 березня 2020 року


06.03.2020 10:24 277

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

12 березня 2020 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Оленою Ярошенко на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Земельний податок» за телефоном (04868) 3-49-00.

Головне управління ДПС в Одеській області запрошує платників ПДВ до участі у зустрічі з питань зупинення реєстрації податкових накладних

Головне управління ДПС в Одеській області анонсує у березні 2020 року проведення зустрічей з платниками податків з метою надання інформаційної допомоги, обговорення та вирішення проблемних питань, які виникають при здійсненні автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків.

Зустрічі відбуватимуться щосереди за адресою: м.Одеса, вул. Семінарська, 5 (актова зала ГУ ДПС в Одеській області).

Час проведення зустрічей: 04.03.2020, 11.03.2020, 18.03.2020 та 25.03.2020 з 11.00 до 12.00.

В даний час відкрито реєстрацію на 04.03.2020 року.

З організаційних питань щодо участі у заходах звертатися за телефоном: (0482) 300-281.

Реєстрація для участі у заході є обов’язковою і триває до 15.00 год. 03.03.2020 року за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1cSQoJCpMMKgvt91QVSWq2rMFm58uO8H5A2l7AIUst_A/edit#responses

Підтвердження про свою участь учасники отримають 03.03.2020 року на електронні адреси, вказані при реєстрації.

Пропуск учасників зустрічі здійснюватиметься згідно попередньої реєстрації при пред’явленні документів, що посвідчують особу.

Про актуальні питання оподаткування говорили під час семінару

На черговому семінарі у Чорноморському управлінні ГУ ДПС в Одеській області для представників бізнесу м.Чорноморськ, Овідіопольського, Білгород – Дністровського та Біляївського районів ключовими питаннями були, зокрема, новації законів «Про внесення змін до Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Присутні мали змогу почути про актуальні питання оподаткування податком на прибуток, ПДВ, щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором тощо.

Також було наголошено на комплексі заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, на необхідності дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та посиленні відповідальності роботодавців за порушення норм трудового законодавства, про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Учасникам заходу також нагадали, що триває деклараційна кампанія - 2019, у рамках якої громадяни, згідно з чинним законодавством, зобов’язані або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2019 році.  Граничний термін подання декларації – 30 квітня 2020 року. Для громадян, які бажають скористатися правом на отримання податкової знижки, кінцевий термін подання декларації - 31 грудня поточного року.

Крім того, учасники семінару отримали корисну інформацію про сервіси податкової служби, практичні поради щодо сплати податків і зборів та подання звітності.

Семінар пройшов у форматі діалогу, учасники семінару обмінялися досвідом, обговорили зміни в оподаткуванні, отримали відповіді фахівців щодо практичного застосування норм податкового законодавства.

Декларування доходів: Обов’язок сплачувати податки і збори закріплено Конституцією України

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області звертає увагу громадян, що ч. 2 ст. 67 Конституції України закріплено обов’язок громадян щорічно подавати до податкової інспекції за місцем проживання декларацію про свій майновий стан та доходи за минулий рік.

Податкова декларація подається платниками в один із таких способів (за вибором):

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаємо  увагу,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Граничні строки подання декларації:

- для громадян, які зобов’язані згідно з Кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним тобто 30 квітня 2020 року;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно);

Пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

  Відповідно до п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний)період (рік).

Згідно з п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п. 266.4 cт. 266 ПКУ для фізичних осіб не застосовуються до: об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ; об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (п.п. 266.4.3 п. 266.4 ст. 266 ПКУ).

При виїзді на ПМП за кордон необхідно подати декларацію про доходи

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області нагадує, що громадяни України, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи.

       Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

      Слід пам’ятати, що дана довідка видається безоплатно та дійсна  протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

      Податкова декларація подається платником податків  до контролюючого органу за місцем податкового обліку.

      Обов'язок щодо подання податкової декларації платниками податку - резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст. 179  Податкового кодексу України.

Власникам легкових автомобілів про транспортний податок у 2020 році

У 2020 році підлягають оподаткуванню транспортним податком легкові автомобілі з 2015 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 гривень.

Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, розміщено на офіційномувебсайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за посиланням: 

http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA.

Зазначений перелік містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року – 4723 грн. (ст.8 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня базового податкового (звітного) періоду (року).

Звертаємо увагу, що фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку (п.п.267.6.10 п. 267.6 ст. 267 ПКУ).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи - нерезиденти у порядку, визначеному підпунктом 267.6.10 пункту 267.6 статті 267 ПКУ, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.

 

Сплачуєте за навчання – скористайтеся податковою знижкою

Громадяни, які у 2019 році сплачували кошти за навчання мають право скористатися податковою знижкою. Платники податків можуть включити до витрат суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної та вищої  освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення. Для цього необхідно протягом 2020 року подати до податкової  інспекції  за місцем своєї  реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

Громадяни можуть повернути частину сплачених коштів у разі отримання доходу у вигляді заробітної  плати та сплаченого податку на доходи фізичних  осіб.       

Витрати, які можна включити до податкової  знижки за навчання мають бути фактично здійснені у 2019 році та підтверджені документально відповідними платіжними та розрахунковими документами,  квитанціями, фіскальними чеками тощо.

Скористатися нарахуванням податкової знижки можуть тільки резиденти України та лише за наслідками звітного податкового року. Таке право на наступний рік не переноситься. Не можуть також  скористатися податковою знижкою і фізичні особи  - підприємці.

Нагадаємо, перелік витрат які включаються до податкової  знижки,  визначено статтею 166 Податкового Кодексу України.

Граничні строки подання декларації для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно);




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік