Роз'яснювальна робота з платниками податків станом на 31 липня


03.08.2020 11:00 1021

Чорноморськеуправління ГУ ДПС в Одеськійобласті: «Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

6 серпня 2020 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» зі cтаршим державним інспектором Чорноморської ДПІ Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Олександром Дубач на тему: «Застосування програмних РРО» за телефоном (04868) 3-49-00.

До уваги платників податків! З 03.08.2020 року змінюється режим операційного дня

для сплати податків до бюджетів

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує, що з метою створення сприятливих умов для платників податків, зборів та інших платежів до бюджетів, та у відповідності до «Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України» затвердженого Рішенням Правління  НБУ від 25.02.2020 р. № 142 (зі змінами), з 03.08.2020 року учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7). Така новація дасть можливість проводити «чутливі» до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків.

Звертаємо увагу платників податків, що згідно з пунктом 1 Рішення правління Національного банку України дата банківського дня в системі електронних платежів у робочі дні за п’ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні дні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України – календарній даті першого робочого (операційного) дня після них.

Водночас повідомляємо, що здійснення банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно ухвалюватимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

Більш детально за посиланням: https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-vidoma-organiv-shcho-kontrolyuyut-spravlyannya-nadhodzhen-do-byudzhetiv

Податки, збори та єдиний внесок для фізичних осіб - через електронний кабінет

Фізичні особи мають змогу засобами Електронного кабінету сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.

Для фізичних осіб також реалізована можливість автоматичного заповнення платіжного доручення на підставі облікових даних платника, відомостей щодо рахунків для зарахування платежів до бюджету.

Зазначений електронний сервіс надає можливість платникам податків (фізичним особам):

• скоротити час при заповненні платіжних документів;

• мінімізувати помилки при заповненні;

• сплатити податки.

Для користування електронним сервісом необхідно в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету обрати  податок (платіж), який необхідно сплатити, та одну з платіжних систем: Portmone.com, EasyPay, Liqpay.

Після переходу на сайт платіжної системи платнику необхідно завершити заповнення платіжного документа та підтвердити операцію.

Звертаємо увагу, що оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку.

Додатково повідомляємо, що у разі виникнення питань з приводу користування Електронним кабінетом платники податків мають можливість звернутися до ДПС за телефоном 0 800 501 007.

Право селянських фермерських господарств на отримання доплати

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує, що право селянських фермерських господарств на отримання доплати, здійснюється згідно з, статтею 131 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та Порядком надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №565(далі – Порядок), який набрав чинності 01.01.2020.

Так, відповідно до пункту 5 Порядку для отримання доплати на користь застрахованих осіб – членів/голова сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі доплата та єдиний внесок) голова сімейного фермерського господарства подає не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця до територіального органу ДПС за місцем свого обліку як платника внеску відповідні заяви від фермерського господарства (додаток 1 до Порядку), від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства (додаток 2 до Порядку), крім осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 Порядку. До заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) про утворення сімейного фермерського господарства.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що право на отримання доплати мають члени/ голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до статті 81 Закону України від 19.06.2003 № 973-IV «Про фермерське господарство» та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу ХIV Податкового кодексу України.

Члени/голова сімейного фермерського господарства, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, не мають права на отримання доплати.

До уваги суб'єктів господарювання!

У зв'язку з набранням чинності 01.08.2020 року Закону України від 20 вересня 2019 року №128-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг та Закону України від 20 вересня 2019 року №129-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" Головне управління ДПС в Одеській області, для надання консультацій з питань впровадження програмних РРО, повідомляє перелік посадових осіб відповідальних за взаємодію з суб’єктами господарювання.

Найменування

підрозділу

ПІП,

відповідальної особи

Телефон

 Відділ обліку платників та об’єктів оподаткування, ведення реєстрів і реєстрації за окремими видами податків, розгляду звернень державних органів

управління податкових сервісів

ГУ ДПС в Одеській області

 Алімова Євгенія Олександрівна

головний державний інспектор

 (0482)300-286

  Головко Тетяна Василівна

головний державний інспектор

Закон №466: платникам податку на нерухомість!

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни, зокрема в ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, починаючи з 23.05.2020 (з дати набрання чинності змін, внесених до ПКУ Законом №466 в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість)), відповідно до п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ з переліку об’єктів оподаткування податком на нерухомість виключені будівлі промисловості, які віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Слід зазначити, що у попередній редакції норма виключала з об’єктів податком на нерухомість всі будівлі промисловості, у тому числі без обмеження їх використання безпосередньо підприємствами промисловості, що давало можливість застосовувати преференцію і щодо об’єктів, зданих в оренду іншим суб’єктам господарювання.

З урахуванням внесених Законом № 466 змін для застосування преференції, визначеної п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 cт. 266 ПКУ, суб’єктом господарювання – власником об’єкта нерухомості (будівлі промисловості) такий об’єкт нерухомості має одночасно відповідати таким ознакам:

► будівля промисловості має відповідати (бути класифікована) групі «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд  ДК 018-2000;

► будівля промисловості має використовуватися суб’єктом господарювання протягом звітного (податкового) періоду за призначенням у господарській діяльності;

► основний вид діяльності суб’єкта господарювання згідно з реєстраційними даними має бути класифікований у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010;

► будівля промисловості (у т.ч. її частина) протягом звітного (податкового) періоду не має бути здана в оренду, лізинг, позичку іншим суб’єктам господарювання.

 

РРО: з 1 серпня 2020 року у фіскальному чеку необхідно зазначати код УКТ ЗЕД підакцизного товару

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області повідомляє, що з 01.08.2020 року суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідні зміни  внесені до п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР  Законом  України від 20.09.2019 №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), який набирає чинності 01.08.2020.

Підакцизні товари (продукція) - це товари за кодами згідно з  УКТ ЗЕД на які Податковим Кодексом України (далі - ПКУ) встановлено ставки акцизного податку - п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

До підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія (п. 215.1 ст. 215 ПКУ).

У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмних РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості до суб’єктів господарювання, за рішенням контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.7 ст. 17 Закону № 265 (у редакції Закону № 128)).

Закон № 466-ІХ: зміни щодо повернення помилково сплачених коштів

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  (далі – Закон № 466), було внесено зміни, зокрема до статті 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ  зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) в частині порядку повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

Зокрема, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п.43.3 ст. 43 ПКУ).

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені (далі – Заява) у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

• на поточний рахунок платника податків в установі банку;

• на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

• повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п.43.4 ст. 43 ПКУ).

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника ПДВ у Системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) у порядку, визначеному п. 200.5 прим1 ст. 200 прим 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника у СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п.43.4 прим1 ст.43 ПКУ).

Також, Законом № 466 п.43.4 прим 1 ст. 43 ПКУ доповнено новим абзацом, відповідно до якого повернення у випадках, визначених законодавством, сум ПДВ, контроль за справлянням яких покладено на контролюючий орган, визначений пп. 41.1.2 п. 41.1 ст. 41 ПКУ, при ввезенні товарів на митну територію України здійснюється в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200.3 прим 1 ст. 200 прим 1 ПКУ на момент оформлення митної декларації/аркуша коригування, на підставі яких здійснюватиметься таке повернення.

Закон 466: оскарження рішень органів ДПС

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вносяться зміни стосовно адміністративного оскарження рішень контролюючих органів.

Термін на адміноскарження рішення ДПС становить 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Тепер у платників податків, що пропустили цей термін з поважних причин, з’явилась можливість подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копії підтверджуючих документів поважності причин такого пропуску (за наявності). Подати таке клопотання можна протягом шести місяців з дати закінчення пропущеного строку для подачі скарги. Скарги на рішення територіальних органів ДПС подають до центрального органу ДПС.

Крім того, статтю 56 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено новим п. 56.31 Кодексу, у якому повідомлено, що скарги подають до контролюючого органу, що ухвалив оскаржуване рішення відносно нерезидентів, які провадять в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва. Таким рішенням може бути:

- рішення про взяття нерезидента на податковий облік;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п. 117.1 та 117.4 ст. 117 Кодексу;

- ППР, винесене у визначеному п.п. 133.3 ст. 133 Кодексу порядку.

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує про забезпечення обліку селянських фермерських господарств, що мають право на отримання доплати згідно із статтею 131 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та Порядком надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №565(далі – Порядок), який набрав чинності 01.01.2020.

Так, відповідно до пункту 5 Порядку для отримання доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі доплата та єдиний внесок) голова сімейного фермерського господарства подає не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця до територіального органу ДПС за місцем свого обліку як платника внеску відповідні заяви від фермерського господарства(додаток 1 до Порядку), від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства (додаток2 до Порядку), крім осіб,зазначених в абзаці другому пункту 2 Порядку. До заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) по утворення сімейного фермерського господарства.

Члени/голова сімейного фермерського господарства, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - внесок) відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, не мають права на отримання доплати.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що Право на отримання доплати мають члени/ голови сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до статті 81 Закону України від 19.06.2003 № 973-IV «Про фермерське господарство» та зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи згідно із главою 1 розділу ХIV Податкового кодексу України.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік